Robert Lenert kolejny raz na wysokiej pozycji

Robert Lenert kolejny raz na wysokiej pozycji

Znamy już wyniki ankiety Kwartalnika Twój Blues. Robert Lenert lider zespołu Los Agentos po raz kolejny znalazł się na bardzo wysokiej pozycji w kategorii "Harmonijka 2014", wyprzedzając m. in. Irka Dudka. Pierwsze miejsce ponownie obronił Michał Kielak.

Bluesowe Fryderyki zostaną wręczone 25 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury. Blues Top, to ankieta coroczna wypełniana prze redaktorów i prenumeratorów kwartalnika Twój Blues, uznanego za najlepszy magazyn bluesowy w Europie. Lider zespołu Los Agentos ponownie znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych bluesmanów tej części świata.

A oto pierwsza dziesiątka profesorów harmonijki:
Michał Kielak
Bartek Łęczycki
Łukasz Wiśniewski
Sławek Wierzcholski
Dawid Wydra
Leszek Paech
Robert Lenert
Wojciech Rudziński
Irek Dudek
Jan Kyks Skrzek

Robert Lenert - w latach 2007-2009 pełnił funkcje wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego. Jest Dyrektorem Artystycznym "Galicja Blues Festival" oraz zapalonym kolekcjonerem płyt winylowych oraz cd (kilka tysięcy pozycji w swoich zbiorach). Współpracuje jako recenzent płyt z prestiżowym kwartalnikiem "Twój Blues" (pismo uhonorowane nagrodą "Keeping the Blues Alive"!). Pracuje w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Lider zespołu LOS AGENTOS, który w czerwcu 2014 wydał szeroko komentowaną w światku muzycznym płytę "Tom Waits Project".

W czwartek 12 lutego zespół Los Agentos zagra w Barze Monika w Krośnie, natomiast w piątek 13 lutego grupę będzie można usłyszeć "na żywo" w trakcie transmisji koncertu w Polskim Radio Rzeszów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.