Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, po 30 minut dla zawodnika na partię w trzech grupach turniejowych. Były to zawody otwarte dla wszystkich uczestników ale były zarazem mistrzostwami województwa podkarpackiego w popularnym „rapidzie”. Zawody były włączone do klasyfikacji międzynarodowej FIDE.
W dwudniowych zmaganiach, KKSz Uranię MOSiR Krosno reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek. Zajęli oni wysokie miejsca i po raz kolejny udowodnili, że znajdują się w czołówce województwa podkarpackiego.
Zawodniczka Angelika Władyka została mistrzynią Podkarpacia na 2017 r. wśród seniorek, natomiast Anna Winter wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji juniorek do lat 18.
Szczególnie dobrze wypadła ekipa w klasyfikacji zawodników i zawodniczek z województwa podkarpackiego, gdzie 8-letnia Martyna Mansz jest pierwsza w najmłodszej kategorii, wśród dziewczynek, Mateusz Jaszczuk i Martyna Czerska zajmują drugie lokaty w swoich kategoriach wiekowych a Marian Lorenc jest trzeci w kategorii seniorów, najmłodszą uczestniczką zawodów była 6- letnia, Julita Czerska z KKSz Urania MOSiR Krosno.

Przy wsparciu MOSiR Krosno młodzież wzięła udział w tych prestiżowych zawodach i jest jedną z najsilniejszych ekip na Podkarpaciu.
Zawody były ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które odbędą się we Wrocławiu, Poroninie i Ustroniu.


Komentarze
Dodaj komentarz