Zanim kolorowy korowód palm wielkanocnych przeszedł w niedzielę 9 kwietnia ulicami Sieniawy (gmina Rymanów) odbyła się uroczysta msza święta. Podczas mszy kilkadziesiąt palm, przygotowanych przez mieszkańców gminy, zostało poświęconych przez ks. proboszcza Stanisława Gniewka.
Korowód palm przeszedł od kościoła do hali sportowej gdzie oprócz palm można było podziwiać wystawę rękodzieła a także skosztować potraw wielkanocnych.W programie artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie ze scenką "Malowane święta", chór "Koloryt" z Rymanowa a także solistki Maria Jarosz, Milena Wacławska i skrzypaczka Patrycja Ozimina.III edycji Parady Palm Wielkanocnych towarzyszył konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Głębokiem i Koło Gospodyń Wiejskich w Sieniawie.
Komentarze
Dodaj komentarz