Sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w piątek, gdy do gry przystąpiły zespoły z „Grupy A”. Już pierwsze mecze pokazały, że poziom w tej grupie będzie wyrównany i tak faktycznie było. Wystarczy powiedzieć, że zwycięski MFK Zemplin Michalovce zremisował bezbramkowo z Dunajcem Nowy Sącz, który zajął szóste miejsce w grupie, dwukrotnie wychodząc z opresji w postaci rzutów karnych! Do ostatnich minut decydowały się losy awansu do grup „Złotej” i „Srebrnej”. Długo rozkręcali się w Krośnie zawodnicy P.S.V. Łódź, ale jak już wskoczyli na swój poziom to „załatwili” sobie półfinał kosztem gospodarzy, których pokonali w ostatnim grupowym meczu. Beniaminek Krosno świetnie otwierał piątek i sobotę pewnie wygrywając swoje mecze, ale zabrakło skuteczności w spotkaniach z MFK Zemplin Michalovce i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którą to drużyną „biało-niebiescy” znaleźli się w „Grupie Srebrnej”, a w bezpośrednim pojedynku rodzice pokazali jak można wspólnie wspierać dopingiem obie drużyny! Brawo! W „Brązowej Grupie” przyszło natomiast zagrać zespołom Akademii Piłkarskiej 21 Kraków i Dunajca Nowy Sącz, które też miały swoje chwile na murawie, a do gry w mocniejszej grupie zabrakło im niewiele.

Niedzielna faza finałowa dostarczyła sporo piłkarskich emocji. „Grupę Brązową” wygrał Dunajec Nowy Sącz zajmując tym samym IX miejsce w turnieju. W meczu finałowym tej grupy zagrała także drużyna BTS Rekord Bielsko-Biała, a o miejsce XI rywalizowały Akademia Piłkarska 21 Kraków i Goal Nowy Sącz – tu triumfowali krakowianie. W „Grupie Srebrnej” dobrze dzień rozpoczęli gospodarze z Beniaminka Krosno, którzy pokonali 1.FC Frankfurt, bardziej zacięty był mecz Sandecji Nowy Sącz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którym Akademia reprezentująca klub z Ekstraklasy okazała się lepsza o jedną bramkę, a wynik był sprawą otwartą do końcowych minut. W finale tej grupy oglądaliśmy świetny pojedynek Beniaminka z Sandecją. Goście z Nowego Sącza prowadzili 2:1, ale krośnianie pokazali charakter, zagrali do końca, zdobyli dwa gole i wywalczyli V miejsce w turnieju. Równie emocjonująco było w meczu o VII miejsce. Prowadzenie KSZO i kolejna w tym turnieju pogoń za wynikiem 1.FC Frankfurt dała tej drużynie remis 2:2 i zwycięstwo w rzutach karnych.


Podczas dekoracji uczestników turnieju gościliśmy w „Hali Krosno” Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, nagrody wręczali także trenerzy Jan Skrzypczyk, Wojciech Hejnar, Jan Eustachiewicz i Julian Piechota, Michał Bęben z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna oraz Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus i organizator turnieju Paweł Tomkiewicz.
W 42 rozegranych spotkaniach padło 125 bramek co daje średnią 2,98 gola na mecz. Pięćdziesiątego gola w turnieju zdobył Nikodem Siewiera (Śląsk Wrocław), a setną bramkę Wiktor Jaślar (Beniaminek Krosno). Każda z dwunastu drużyn rozegrała w Krośnie siedem spotkań spędzając na murawie 175 minut. W „Beniaminek Krosno Cup U-13” zagrało 175 zawodników!

Grupa A
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 4:0
MFK Zemplin Michalovce – Beniaminek Krosno 1:0
Dunajec Nowy Sącz – MFK Zemplin Michalovce 0:0
Akademia Piłkarska 21 Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
P.S.V. Łódź – Akademia Piłkarska 21 Kraków 2:2
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – P.S.V. Łódź 1:1
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska 21 Kraków 3:0
Dunajec Nowy Sącz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0
MFK Zemplin Michalovce – P.S.V. Łódź 2:0
Dunajec Nowy Sącz – Akademia Piłkarska 21 Kraków 0:2
MFK Zemplin Michalovce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1
Dunajec Nowy Sącz – P.S.V. Łódź 1:4
Beniaminek Krosno – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
MFK Zemplin Michalovce – Akademia Piłkarska 21 Kraków 1:0
Beniaminek Krosno – P.S.V. Łódź 0:2
Grupa B
Goal Nowy Sącz – Sandecja Nowy Sącz 0:3
Rozwój Katowice – Goal Nowy Sącz 3:0
Sandecja Nowy Sącz – Rozwój Katowice 0:3
BTS Rekord Bielsko-Biała – 1.FC Frankfurt 1:2
Śląsk Wrocław – BTS Rekord Bielsko-Biała 7:0
1.FC Frankfurt – Śląsk Wrocław 0:4
Goal Nowy Sącz – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:3
Sandecja Nowy Sącz – 1.FC Frankfurt 3:4
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 2:0
Sandecja Nowy Sącz – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:0
Rozwój Katowice – 1.FC Frankfurt 3:0
Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 0:1
Goal Nowy Sącz – 1.FC Frankfurt 0:0
Rozwój Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała 6:0
Goal Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 0:1
Faza finałowa - Grupa Brązowa
AP21 Kraków – BTS Rekord Bielsko-Biała 1 - 1
Goal Nowy Sącz – Dunajec Nowy Sącz 0 - 2
AP21 Kraków – Goal Nowy Sącz 5 - 0
BTS Rekord Bielsko-Biała – Dunajec Nowy Sącz 1 - 2
Faza finałowa - Grupa Srebrna
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz 1 - 2
1.FC Frankfurt – Beniaminek Krosno 0 - 3
1.FC Frankfurt – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2 - 2
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 3 - 2
Półfinały
MFK Zemplin Michalovce – Śląsk Wrocław 2:2
Rozwój Katowice – P.S.V. Łódź 1:0
Mecz o III miejsce
MFK Zemplin Michalovce – P.S.V. Łódź 3:0
Finał
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 4:3
Klasyfikacja końcowa „Beniaminek Krosno Cup U-13”
1. Rozwój Katowice
2. Śląsk Wrocław
3. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja)
4. P.S.V. Łódź
5. Beniaminek Krosno
6. Sandecja Nowy Sącz
7. 1.FC Frankfurt (Niemcy)
8. KSZO Ostrowiec Świętokrzystki
9. Dunajec Nowy Sącz
10. BTS Rekord Bielsko-Biała
11. AP21 Kraków
12. Goal Nowy Sącz




Komentarze
Dodaj komentarz