Jedlicze: Jak powinno wyglądać odśnieżanie chodników powiatowych?

Jedlicze: Jak powinno wyglądać odśnieżanie chodników powiatowych?
fot. UG Jedlicze

Śnieg z chodników powiatowych w centrum Jedlicza został został "uprzątnięty" bezpośrednio na jezdnię. Starostwo Powiatowe w Krośnie odpowiada na zarzuty.

Na stronie Urzędu Gminy Jedlicze pojawiła się informacja o sposobie odśnieżania chodników powiatowym w centrum Jedlicza. Pada w nim zarzut, że ten sposób może zagrażać bezpieczeństwu.

- Zdawać by się mogło, że jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników, jednak budzi wątpliwość czy ta myśl przyświecała "sprzątającym". Śnieg z chodników powiatowych w centrum Jedlicza został wraz z odpadami został "uprzątnięty" bezpośrednio na jezdnię - czytamy w informacji.

Do naszej redakcji także zwrócili się mieszkańcy, którzy nie byli zadowoleni z takie sposobu odśnieżania.
Jedlicze: Jak powinno wyglądać odśnieżanie chodników powiatowych?
O komentarz poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie poinformowała, że zarówno utrzymanie jak i odśnieżanie chodników na terenie gminy Jedlicze wykonuje Powiatowy Zarząd Dróg, Obwód Drogowo - Mostowy w Dukli.

- Na interwencję zgłoszoną przez Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jedliczu dotyczącą zalegającego śniegu na jezdni po odśnieżeniu chodnika, natychmiast na miejsce wysłani zostali pracownicy ODM, którzy zweryfikowali zaistniałą sytuację. Śnieg został uprzątnięty z całej szerokości chodnika, aby zapewnić dogodne i bezpieczne przejście pieszym, natomiast nie powodował żadnego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym - odpowiedziała Ewa Bukowiecka.

Dodała jednocześnie, że śnieg podczas odśnieżania chodników jest zsuwany na pobocze jezdni, ponieważ nie ma innej możliwości.
Źródło: UG Jedlicze

Komentarze

Zygmunt
04.02.2023 20:18
Można też wywozić śnieg ale to są ogromne koszty z które musi zapłacić podatnik. co do tego spiecia z powiatem to nie jestem zdziwiony. W tej gminie wiele dziwnych rzeczy się dzieje. Pierwsze to trzeba popatrzeć na swoje podwórko a później innych upominać.
Odpowiedz
cynik
04.02.2023 20:03
Tym Jedliczokom to zawsze coś nie pasi. Potrafią tylko namieszać i zwalać winę na innych. Roboty się chyćcie, trzy razy łopatą świsnąć i już po problemie. Lenie paskudne.
Odpowiedz
J23
04.02.2023 10:25
A jak wyglądają chodniki i drogi gminne w Jedliczu - o zgrozo!
Odpowiedz
To źle robią
04.02.2023 06:57
Tylko mandaty za takie coś i to wysokie to się nauczą ludzie .Panie premierze można by podatek od śniegu wprowadzić tymczasowo.Na dwa tygodnie?
Odpowiedz
Robić zdjęcia
03.02.2023 21:30
No nie powiedziałabym ze jest to bezpieczne,został tak z chodnika wysypany na jezdnię na zakręcie ostrym przy wyjeździe z Rynku w stronę dzielnicy Borek śnieg ten był mokry i wpadłam w delikatny poślizg,jezdnia była sucha aż tu nagle wjechałam w mokry śnieg. Mam gdzieś wasze opinie i komentarze,śnieg powinien być wywożony,do wiosny niedaleko.
Odpowiedz
Ja
03.02.2023 21:06
Wszędzie tak robią
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.