Lasy pod nadzorem służb. Czy rajdy quadów to już przeszłość?

Lasy pod nadzorem służb. Czy rajdy quadów to już przeszłość?
fot. KMP Krosno

Skuteczność działań prewencyjnych potwierdzona - mimo intensywnych patroli nie odnotowano przypadków łamania prawa w lasach regionu.

Policjanci z Komisariatu w Jedliczu oraz Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Kołaczyce i Dukla przeprowadzili wspólne patrole w kompleksach leśnych na terenie gmin Wojaszówka, Korczyna i Jedlicze. Działania, które odbyły się 16 lutego 2025 roku pod kryptonimem "CROSS", miały na celu przeciwdziałanie nielegalnym rajdom pojazdami typu quad i cross w lasach oraz eliminację innych zagrożeń dla środowiska i bezpieczeństwa publicznego.
Lasy pod nadzorem służb. Czy rajdy quadów to już przeszłość?
W akcji wzięli udział mł. asp. Artur Głód oraz sierż. szt. Kamil Gonet, którzy wraz ze Strażnikami Leśnymi skupili się na ujawnianiu nieuprawnionych wjazdów do lasów, kradzieży drewna, płoszeniu zwierzyny przez poszukiwaczy zrzutów poroży oraz zaśmiecaniu i niszczeniu przyrody. Funkcjonariusze kontrolowali również szlaki pod kątem bezpieczeństwa osób korzystających z leśnych dróg i ścieżek.
Lasy pod nadzorem służb. Czy rajdy quadów to już przeszłość?
Podczas patrolu nie stwierdzono przypadków łamania prawa, mimo obecności licznych turystów na szlakach. Zdaniem funkcjonariuszy świadczy to o rosnącej świadomości społecznej oraz skuteczności wcześniejszych działań prewencyjnych.

Tego typu patrole, jak podkreślają służby, mają istotne znaczenie zarówno dla ochrony przyrody, jak i bezpieczeństwa osób przebywających w lesie. Dlatego tego rodzaju działania będą kontynuowane w przyszłości.
Źródło: KMP Krosno

Komentarze

Kkkjj
20.02.2025 11:11
I takie koleiny zostają po maszynach leśnych ze później nie ma jak przejść
Odpowiedz
Z stąd Panie, swój
20.02.2025 08:45
Rajdów będzie coraz więcej, albowiem quadów z roku na rok jest coraz więcej
Odpowiedz
Max
19.02.2025 17:54
Brawo służby. Przecież połowa lutego to szczyt sezonu na quady.
Odpowiedz
Paranoityk
19.02.2025 14:50
A jak wycinają lasy w pień przez miesiące ciężkim sprzętem to przyroda nie jest niszczona i nie straszą zwierząt? Paranoja.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.