Sukces judoków UKS 15 Krosno

Sukces judoków UKS 15 Krosno
fot. UKS 15 Krosno

Judocy z UKS 15 Krosno i Krosno Miasto Szkła wzięli udział w prestiżowym turnieju Judo Baltic Cup, który odbył się w dniach 6-8 czerwca w Gdyni i zgromadził około 1800 zawodników z kilkunastu krajów.

7 czerwca odbył się jeden z największych i najbardziej wymagających turniejów judo w Polsce a mianowicie Judo Baltic Cup mający rangę Otwartego Pucharu Polski Młodzików U15.

Turniej został zorganizowanym przez klub UKS OPTY Gdynia przy współudziale Gdyńskiego Centrum Sportu, Urzędu Miasta Gdynia, Polskiego Związku Judo, POZJUDO w Gdańsku i Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.
Całe zawody które odbywały się w dn. 6-8 czerwca (startowały również inne grupy wiekowe) zgromadziły około 1800 zawodników z takich państw takich jak Dania, Francja Gruzja, Niemcy, Irlandia, Izrael, Łotwa, Litwa, Słowacja, Szwajcaria i Polska reprezentujących 173 kluby judo.
Sukces judoków UKS 15 Krosno
Klub UKS 15 Krosno oraz Krosno Miasto Szkła reprezentowali zawodnicy kat. Młodzik: Igor Braja, Alexander Makoś, Emilian Fic, Paweł Szydło, Paweł Drozd i trener Grzegorz Morawski.

Znakomicie zaprezentowali się Igor i Paweł zdobywając brązowe medale:
- Igor Braja MU15 / -42 kg (26 zawodników w kat.)
- Paweł Szydło MU15 / -46 kg (48 zawodników w kat.)

Pozostali zawodnicy spisali się również dobrze, lecz zabrakło odrobinę szczęścia by trafić do strefy medalowej. 7 miejsce zajął Paweł Drozd MU15 / -46 kg (48 zawodników w kat.)
Poza strefą punktową udział w zawodach zakończyli: Alexander Makoś MU15 / -55 kg (50 zawodników w kat.) oraz Emilian Fic MU15 / -50 kg (50 zawodników w kat.)

Udział w Judo Baltic Cup to kolejny krok w przygotowaniach do startu w eliminacjach i Mistrzostwach Polski U15.
Źródło: UKS 15 Krosno

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.