Karpackie Klimaty 2025. Utrudnienia w ruchu

Karpackie Klimaty 2025. Utrudnienia w ruchu
fot. Tomasz Czech

Urząd Miasta Krosna poinformował o zmienionej organizacji ruchu w obrębie krośnieńskiej starówki od piątku (22 sierpnia) od godziny 15.00 do niedzieli (24 sierpnia).

W związku z Karpackimi Klimatami, od piątku (22.08) od godz. 15.00 do niedzieli (24.08), w obrębie starego miasta będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.
Urząd Miasta Krosna przypomina jednocześnie, iż cały kompleks Starówki objęty jest strefą zamieszkania i zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi mogą poruszać się tutaj także szerokością jezdni. Należy więc zwrócić na nich szczególną uwagę.

Organizatorzy Karpackich Klimatów proszą o nie wjeżdżanie hulajnogami i rowerami bezpośrednio na teren imprezy.
Po starówce będą mogli się poruszać jedynie posiadacze specjalnych zezwoleń tj.: mieszkańcy starówki, dostawcy oraz organizatorzy i wystawcy na imprezie. Poza tym wjazd do rynku będzie znacznie ograniczony.
Samochody można parkować na parkingach w niedalekiej odległości od rynku tj. na ul. Czajkowskiego (wzdłuż sądu), Grodzka, Kapucyńska, Forteczna, Legionów czy Podwale.
Dla mieszkańców Starówki pozostają też parkingi przy ul Piłsudskiego (do Pawła z Krosna), Słowackiego i Pawła z Krosna.

Wyłączone całkowicie z ruchu będą ulice:
- Piłsudskiego - odcinek od rynku do Pawła z Krosna
- Franciszkańska - odcinek od Spółdzielczej (obecnie Humeckiego) do Sienkiewicza włącznie z parkingiem,
- Ordynacka.

Zakaz wjazdu będzie obowiązywał na ulicach:
- Piłsudskiego - od strony ronda Solidarności,
- Sienkiewicza - od strony Placu Konstytucji 3 Maja,
- Spółdzielcza (obecnie Humeckiego) - odwrócony ruch,
- Szczepanika - odwrócony ruch.

Zakaz ruchu będzie ustawiony na ulicach:
- Zjazdowej - od ul. Podwale,
- Piłsudskiego - na wysokości ul. Pawła z Krosna do rynku,
- Franciszkańska - na wysokości ul. Spółdzielczej (obecnie Humeckiego),
- Ordynacka - od ul. Kazimierza Wielkiego.

Wyłączone będą również parkingi:
- na ul. Portiusa,
- na ul. Kazimierza Wielkiego,
- na ul. Ordynackiej,
- przy ul. Franciszkańskiej,
- wzdłuż ul. Sienkiewicza (obok sądu).

Odwrócony ruch na ulicach:
- Szczepanika,
- Spółdzielczej (obecnie Humeckiego).

Wprowadzono nakaz jazdy w prawo dla jadących z:
- ul. Pawła z Krosna w ul. Piłsudskiego,
- ul. Franciszkańskiej w ul. Spółdzielczą (obecnie Humeckiego),
- ul. Szczepanika w ul. Sienkiewicza.

Wprowadzono nakaz jazdy w lewo dla jadących z ul. Spółdzielczej (obecnie Humeckiego) w ul. Sienkiewicza.
Źródło: UM Krosno

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.