Wypadek w Posadzie Górnej. 17-latek usłyszał zarzuty, grozi mu więzienie

Wypadek w Posadzie Górnej. 17-latek usłyszał zarzuty, grozi mu więzienie
fot. Damian Frydrych

17-letni kierowca usłyszał zarzuty po wypadku w Posadzie Górnej, w którym ranny został 58-letni mężczyzna.

Zobacz zdjęcia
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzoruje postępowanie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę wieczorem 26 października w miejscowości Posada Górna. W zdarzeniu poszkodowany został 58-letni mężczyzna.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 17-letni kierowca samochodu osobowego, nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W efekcie stracił panowanie nad autem, potrącił pieszego znajdującego się przy drodze, a następnie uderzył w wiatę przystankową. W pojeździe oprócz kierowcy podróżowały trzy inne małoletnie osoby.

Dwa dni po zdarzeniu, we wtorek 28 października, 17-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz oddalenia się z miejsca wypadku. Czyn ten zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 178 par. 1 kodeksu karnego. Za jego popełnienie grozi kara do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Po doprowadzeniu podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Krośnie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. Jak poinformowała Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie, dr hab. Marta Kolendowska-Matejczuk, 17-latek został objęty dozorem Policji, otrzymał zakaz opuszczania kraju oraz został wobec niego zastosowany środek w postaci poręczenia majątkowego.

Komentarze

Rafi
01.11.2025 15:12
Zobaczymy jak się skończy ta historia, czy nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swój wybryk? Jak się ma w głowie pusto, to nic już tego nie zmieni. może rodzice powinni bardziej zainteresować sie co robią ich małoletnie dzieci.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.