Ambulans na sygnałach zderzył się z osobówką

Ambulans na sygnałach zderzył się z osobówką
fot. KPP Dębica

W Dębicy doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia ratunkowego i osobowej Mazdy. W wyniku zderzenia do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące autem osobowym.

Wczoraj około godziny 4:15 dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej w Dębicy z udziałem osobowej Mazdy i karetki pogotowia ratunkowego.
wypadek w Dębicy
Dyżurny skierował tam policjantów, którzy na podstawie relacji uczestników, jak też powstałych w pojazdach uszkodzeń i śladów na miejscu zdarzenia ustalili jego przebieg.
Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący poruszali się ulicą Krakowską w kierunku centrum miasta. Kierujący karetką pogotowia z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi poruszał się w kierunku szpitala. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Lazarowicza, kierujący Mazdą gdy był już wyprzedzany przez karetkę, skręcił w lewo doprowadzając do zderzenia ambulansem.

Do szpitala w związku ze zdarzeniem zostały przewiezione 2 osoby. Kierujący Mazdą w wieku 75 lat oraz jego 75-letnia pasażerka.
Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.
wypadek w Dębicy
Policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca i pojazdów. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.
Źródło: KPP Dębica

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.