Przemyscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i reagowanie kryzysowe. Organizatorem był Urząd Miejski w Przemyślu. Ich głównym celem było przygotowanie podmiotów systemu zarządzania kryzysowego do skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia. Scenariusz przedsięwzięcia zakładał wystąpienie zagrożenia w pociągu pasażerskim związane z ujawnieniem bagażu, w którym znajdowały się materiały niebezpieczne mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, policyjni kontrterroryści oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Zakładu Karnego w Przemyślu, Straży Miejskiej, Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i zespół medyczny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.Ćwiczenia odbyły się na terenie stacji kolejowej w Pikulicach. Ich celem było doskonalenie współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz sprawdzenie procedur reagowania na wypadek wystąpienia realnego zagrożenia. W trakcie realizacji założeń przećwiczono m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, działania związane z ochroną osób znajdujących się w strefie zagrożenia oraz obieg informacji pomiędzy zaangażowanymi służbami. Przeprowadzono również ewakuację pasażerów, których skierowano do pawilonu odpraw podróżnych.
Komentarze
Dodaj komentarz