Od 24 lipca od godziny można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Uruchomiona została infolinia, działa adres email.

Infolinia

Od 24 lipca od godziny 8 rano pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii będzie można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Email

Pytania dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.

Konsultanci specjalnej infolinii będą wspierać osoby, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu.

Wyjaśnią wątpliwości dotyczące prawa do bonu, a także m.in. pomogą:
- aktywować bon,
- wysłać oświadczenia,
- zapłacić za pomocą bonu.

Informacje

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Więcej informacji o bonie oraz zasadach korzystania przez osoby uprawnione i podmioty turystyczne znaleźć można na stronie: www.zus.pl/o-zus.
Udostępnij ten artykuł znajomym: