Kredyt gotówkowy może być potrzebny każdemu z nas. i to bez względu na fakt czy nasze miesięczne dochody są pięciocyfrowe a na koncie na stałe mamy zaskórniaków pięćdziesiąt tysięcy, czy tez zarabiamy ledwo co minimalną pensje i żyjemy z miesiąca na miesiąc. Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której to owa pożyczka może przydać się po prostu każdemu. Stąd też poniższy artykuł chcielibyśmy poświęcić właśnie temu zagadnieniu jakim są kredyty gotówkowe. Skąd je wziąć, na jakich warunkach, czego sie wystrzegać i jak dostrzec prawdziwa okazję. Wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.
Kredyt gotówkowy może być potrzebny każdemu z nas. i to bez względu na fakt czy nasze miesięczne dochody są pięciocyfrowe a na koncie na stałe mamy zaskórniaków pięćdziesiąt tysięcy, czy tez zarabiamy ledwo co minimalną pensje i żyjemy z miesiąca na miesiąc. Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której to owa pożyczka gotówkowa może przydać się po prostu każdemu. Stąd też poniższy artykuł chcielibyśmy poświęcić właśnie temu zagadnieniu jakim są kredyty gotówkowe. Skąd je wziąć, na jakich warunkach, czego sie wystrzegać i jak dostrzec prawdziwa okazję. Wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Kredyt gotówkowy - potrzeba matką ... kredytową.

Zacznijmy oczywiście od początku. Mamy pewne niespodziewane zapotrzebowanie finansowe. Nie mamy na ten cel przeznaczonych środków, stąd też potrzebujemy je szybko zorganizować. Po analizie naszych możliwości, dochodzimy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki gotówkowej. Pierwszy wybór przed jakim staje to czy wybrać bank czy też instytucję pozabankową. Jaka jest różnica? Jest ich stosunkowo dużo, zatem postarajmy się w kameralnym skrócie scharakteryzować i porównać obydwie opcje.

Kredyt w banku

Kredyt w banku zaliczyć możemy do wersji bezpieczniejszej. Pozwala on nam na wzięcie pożyczki na okres do 5-6 lat o wartości nawet kilkudziesięciu bądź kilkuset tysięcy złotych. Musimy się liczyć z oprocentowaniem rzędu kilku do kilkunastu procent (w zależności od stopy procentowej). W obecnej chwili RRSO wynosi około 10%. Możemy trafić na różne promocje i specjalne oferty, warto jednakże dokładnie je prześwietlić by sprawdzić czy ona promocja naprawdę jest dobrą ofertą kredytową, czy też zwykłym wabikiem i pułapką na nieświadomych konsumentów.

Kredyt w parabanku.

Kredyt w parabanku niewątpliwie będzie krótszy (zazwyczaj do 3 lat) oraz na zdecydowanie niższą wartość. Kilkaset złotych, bądź kilka tysięcy złotych to "standardowe pożyczki". Sporadycznie mogą trafiać się oferty na kilkanaście tysięcy. Większych kwot jednakże nikt nie chce chętnie pożyczać. Zatem mamy słabsze warunki w okresie kredytowania i wysokości kredytu. Przy pożyczce z instytucji pozabankowej, musimy większą uwagę zwrócić na warunki kredytowania. Byśmy po prostu nie podpisali czegoś, czego jesteśmy nieświadomi. Mogą tutaj czyhać na nas różne pułapki, stąd zachowujemy szczególną ostrożność. Musimy także uważać na ewentualne dodatkowe koszty jak na przykład za rozpatrzenie wniosku. To co działa na korzyść kredytów z parabanków to niektóre promocje. Częstym zabiegiem jest zaoferowanie pierwszej pożyczki online oprocentowanej na zero procent. Oczywiście, jest ona kredytowana na stosunkowo krótki okres (od 2 tygodni do 3 miesięcy) oraz wartość takiej pożyczki zazwyczaj musi być niższa od trzech tysięcy złotych, ale mimo wszystko oferta ta jest na tyle korzystna, że szkoda byłoby z niej nie skorzystać.

Wybraliśmy pożyczkodawcę - i co dalej?

Po wyborze instytucji bankowej, czy też parabankowej z której pożyczymy daną kwotę, przechodzimy dalej w procesie kredytobiorczym. Pierwsze co robimy to kontaktujemy się z oddziałem banku, bądź wypełniamy wniosek przez internet. następnie wysyłamy wniosek i musimy poczekać na decyzję kredytową. Może to potrwać od kilku minut, do nawet dwóch czy trzech dni. Wszystko w zależności od konkretnego banku lub instytucji pozabankowej jak i jej systemów weryfikacyjnych. Instytucja udzielająca nam kredytu, sprawdzi w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) naszą historię pożyczek, naszą ocenę która określa w jaki sposób spłacaliśmy poprzednie zadłużenia, oraz czy nie występowały żadne zaległości. Sprawdzeniu podlega także nasza zdolność kredytowa, czyli krótko mówiąc, pożyczkodawca ocenia, czy przy poziomie naszych dochodów, będziemy w stanie spłacić pożyczkę. W tym wypadku instytucje pozabankowe podchodzą bardziej liberalnie niż banki. O ile pobierają zazwyczaj wyższe oprocentowanie, to wkalkulowują sobie automatycznie w nie wyższe ryzyko udzielenia pożyczki. W wielu przypadkach parabanki nie weryfikują nawet historii kredytowej, czy też nie sprawdzają czy pożyczkobiorca ma obecnie jakieś zadłużenie, czy nie ma obciążeń komorniczych bądź urzędzie Skarbowym, po prostu na dowód osobisty udziela kredytu.

Wypłata kredytu i jego spłata

jak więc widać, także osoba zadłużona po uszy jest w stanie wziąć kolejny kredyt. Wszystko zależy od jej determinacji i warunków kredytowych w instytucji, w której owy kredyt chce zaciągnąć. Jeżeli otrzymamy pozytywne rozparzenie wniosku, podpisujemy umowę kredytową a środki pieniężne trafiają na nasze konto od kilku minut do jednego czy dwóch dni. Wówczas możemy już gospodarować otrzymana kwotą ... i oczywiście myśleć nad spłata kolejnych rat. Raty najlepiej oczywiście spłacać w terminie, gdyż ich brak spłaty może spowodować wypowiedzenie umowy ze strony banku, a tym samym konieczność natychmiastowej spłaty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.