Od krzesła biurowego zależy komfort naszej pracy, za czym podążają wydajność, ale i zdrowy kręgosłup. Nic więc dziwnego, że wyborowi tego mebla poświęca się tak wiele czasu. Jednakże, szukając odpowiedzi na pytanie, jakie krzesło biurowe wybrać, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które tę czynność znacznie nam ułatwią. Nie czekaj i poznaj je już teraz!
1. Czas siedzenia podstawową wytyczną.
2. Możliwości regulacji krzesła.
3. Niezbędne dodatki.
4. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wielogodzinna praca przy komputerze potrafi być niezwykle uciążliwa dla naszego kręgosłupa, kiedy ten nie posiada odpowiedniego podparcia. Dlatego też tak istotne jest kupno krzesła biurowego skrojonego pod nasze potrzeby, co tyczy się zarówno pracy w biurze czy też w zaciszu domowym. Zanim jednak przystąpimy do poszukiwania konkretnego produktu, warto dokładnie dowiedzieć się, jakie krzesło biurowe wybrać.

Czas siedzenia podstawową wytycznąPierwszą, najistotniejszą kwestią jest czas, jaki spędzamy przy biurku. To on powinien być głównym wyznacznikiem wskazującym nam rodzaj fotela – im dłużej pracujemy, tym lepszy powinniśmy wybrać. Z reguły dzieli się je na cztery rodzaje: 4-, 8-, 12- i 24 godzinne. Przy sporadycznym zasiadaniu do biurka w zupełności wystarczy nam model podstawowy, z kolei, gdy praca rozciąga się na wiele godzin, warto zainwestować w zdecydowanie lepszy fotel.

Możliwości regulacji krzesłaKolejnym istotnym elementem przy wyborze krzesła biurowego są jego możliwości w regulacji oraz automatycznej synchronizacji z naszym ciałem. W praktyce pozwoli to w idealny sposób dopasować każdy element fotela do naszego ciała (w końcu każdy jest inny). Co więcej, mebel samoczynnie dostosuje się do nas, gdy będziemy wykonywać naturalne ruchy zmieniające nasze ułożenie.

Niezbędne dodatkiDobrym pomysłem będzie także wybór krzesła zapewniającego jeszcze większy komfort podczas pracy. Właśnie temu posłużą takie dodatki (które są standardem dla zaawansowanych modeli) jak: zagłówek – odciążający ramiona i szyję – podłokietniki oraz oddychająca siatka na plecach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wytyczne, możemy skupić się na walorach czysto wizualnych. Producenci dają nam tutaj praktycznie nieograniczone możliwości czy to kolorystyczne, czy też materiałowe, z jakich mebel został wykonany. Idealnym tego przykładem jest sklep AJ produkty, z którym pytanie, jakie krzesło biurowe wybrać, już nigdy nie będzie stanowiło dla nas najmniejszego problemu.