W środku tygodnia wszystkie oczy kibiców są zwrócone na rozgrywki Ligi Mistrzów, jednak nie można zapominać o młodszej siostrze, czyli Lidze Europy, gdzie w obecnej kampanii nie brakuje mocnych drużyn. Tottenham, Milan, Manchester United czy Tottenham, to zespoły, które można wymieniać w gronie głównych faworytów do końcowego triumfu. Pewne jest, że przynajmniej jedna z nich pożegna się z rozgrywkami po 1/8 finału – która?

Wszystkie oczy na San Siro!


Już po losowaniu 1/8 finału pewne było, że oczy całego piłkarskiego świata będą zwrócone na rywalizację Manchesteru United z Milanem. Jest to historyczne starcie, które od początku XXI wieku rozgrzewało fanów piłki nożnej, najczęściej w Lidze Mistrzów, ale po ostatnich gorszych latach w wykonaniu obu drużyn, tym razem rozdział jest dopisywany w Lidze Europy.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się podziałem punktów. W teorii jest to wynik, który w lepszej sytuacji stawia drużynę z Włoch, jednak należy pamiętać o tym, jak doskonale radzi sobie United w meczach wyjazdowych obecnej kampanii.

Milan wywiózł remis z Old Trafford dzięki bramce w 92 minucie gry, więc postronni obserwatorzy mogą uznać, że miał szczęście, jednak fakty są takie, że Włosi piłkarsko byli lepsi w pierwszym pojedynku, nawet pomimo tego, że przyjechali do Manchesteru w mocno osłabionym składzie.

Zakłady bukmacherskie, a przede wszystkim analitycy bukmachera PZBuk będą mieli twardy orzech do zgryzienia przy okazji oceniania szans na awans przed rewanżem.

Tottenham i Arsenal z pewnym awansem?


Dwaj pozostali przedstawiciele Premier League nie powinni mieć większych problemów z awansem. Takie opinie można wydać na podstawie proponowanych przez zakłady bukmacherskie kursów, które znajdziesz na stronie takiej jak PZBuk. Nic dziwnego, ponieważ oba zespoły wygrały swoje pierwsze spotkania różnicą dwóch bramek i rewanżach musieliby się naprawdę postarać, aby przegrać sprawę awansu.

Kibice Arsenalu mają większe prawo do niepokoju, ponieważ z pewnością pamiętają, że w poprzednim sezonie ich ulubieńcy również pokonali na wyjeździe Olympiakos, aby ostatecznie odpaść w rewanżu na swoim stadionie. Czy piłkarskie demony po raz kolejny nawiedzą Emirates?

Tottenham po wygranej 2:0 u siebie ma względny spokój. Pierwszy mecz pokazał olbrzymią różnicę piłkarską między tymi drużynami a jeden zdobyty gol w rewanżu powinien zamknąć sprawę na podstawie oferty zakładów sportowych.

Uwaga – w regionie ruszają piłkarskie rozgrywki!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.