Spotkanie Stali Mielec z Rakowem Częstochowa w najbliższej kolejce Ekstraklasy będzie idealnym przykładem pojedynku dwóch światów. Pierwszy to beniaminek, który walczy o przetrwanie w lidze, a drugi to zeszłoroczny beniaminek, który obecnie uczestniczy w wyścigu o mistrzostwo Polski. Na kogo stawiają zakłady bukmacherskie?

Stal Mielec


Beniaminek z Mielca nie ma za sobą łatwych tygodni, jednak w tym czasie odniósł jedno, ale za to kolosalnie istotne zwycięstwo. Mowa o wygranej z Podbeskidziem w bratobójczym pojedynku na dole ligowej tabeli. Dzięki temu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego opuścili ostatnią lokatę w tabeli, ale ich sytuacja ciągle nie jest komfortowa. W ostatniej kolejce Stal miała okazję odskoczyć, jednak wyraźnie przegrała z rozpędzoną w minionych tygodniach Wisłą Kraków.

Na co warto zwrócić uwagę przy okazji typowania meczów tej drużyny? Przede wszystkim na spore prawdopodobieństwo trafienia wyniku BTTS, który został pokryty w czterech poprzednich starciach z rzędu. Dodatkowo w tym czasie Stal zanotowała również komplet rezultatów +2,5 gola, co pokazuje, że bramek nie brakowało.

Co przemawia na korzyść Stali przed meczem z Rakowem? Przede wszystkim ostatnia dyspozycja w meczach domowych, gdzie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie przegrali w dwóch ostatnich meczach, a dodatkowo strzelili w tych starciach dokładnie po dwie bramki. W najbliższej kolejce czeka ich bardzo trudne zadanie, szczególnie w defensywie, ponieważ Częstochowianie w trzech poprzednich delegacjach zaliczyli dokładnie po dwa trafienia, a Stal nie jest najlepszą linią obrony w Ekstraklasie.

Spotkanie prawdopodobnie się odbędzie, chociaż w czwartek ogłoszone zostały nowe restrykcje w związku z rozwojem 3 fali koronawirusa.

Stal Mielec statystyki:
 • Stal Mielec to przedostatnia drużyna Ekstraklasy.

 • Po 22 rozegranych meczach Stal Mielec ma na koncie 19 punktów.

 • Ekipa z Podkarpacia ma tylko 1 punkt przewagi nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem.

 • W ostatniej kolejce Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:1.

 • Cztery ostatnie mecze tego zespołu to wyniki BTTS.

 • Stal straciła przynajmniej jednego gola w pięciu ostatnich meczach ligowych.

 • W czterech ostatnich starciach tego zespołu padł wynik +2,5 gola.

 • Stal wygrała tylko 1 z 7 ostatnich meczów.

 • Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego są niepokonani w dwóch ostatnich meczach domowych.

 • Stal zdobyła dokładnie po dwie bramki w dwóch ostatnich meczach domowych.


Raków Częstochowa


Stal Mielec ma na koncie dokładnie po dwa gole w dwóch ostatnich meczach domowych, natomiast Raków odpowiada serią zdobycia po dwóch bramek w trzech poprzednich starciach wyjazdowych. W związku z tym widać, że w tej rywalizacji możemy się spodziewać bramek, a z oferty zakładów bukmacherskich z pewnością trzeba zwrócić uwagę na dokładny wynik 2:2, ponieważ oba zespoły lubię tę dwójkę w ostatnim czasie. Czy Raków zachowa czyste konto na trudnym terenie beniaminka?

Raków jest niepokonany w trzech ostatnich meczach wyjazdowych, a Stal nie przegrała dwóch kolejnych spotkań na swoim boisku, co tylko dodaje nam emocji jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zawodnicy z Częstochowy z pewnością muszą popracować nad defensywą, ponieważ w 3 z 4 ostatnich meczów wyjazdowych tylko jeden raz udało im się zachować czyste konto, a jak wiadomo, pojedyncze starcia wygrywa się ofensywą, a tytuły obroną.

Raków nie przegrał w poprzednich 8 rywalizacjach i nadal uczestnicy w Pucharze Polski. Bez względu na zakończenie w ostatnich kolejkach, ale ta kampania z pewnością będzie określana przez włodarzy klubu jako sukces. Aktualnie zajmują trzecią pozycję w tabeli, ale ciągle są szanse na więcej, zwłaszcza że Pogoń Szczecin w ostatnich tygodniach nie porywała. Legia jest już raczej poza zasięgiem, jeśli nie wydarzy się coś niespodziewanego. Mimo wszystko walka o europejskie puchary powinna trwać do ostatniej kolejki, ponieważ mamy tutaj wielu chętnych.

Raków Częstochowa statystyki:

 • Raków zdobył dokładnie po dwa gole w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

 • Częstochowianie są niepokonani w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

 • Raków stracił przynajmniej jedną bramkę w trzech z czterech ostatnich delegacji.

 • Raków nie zachował czystego konta po wznowieniu rozgrywek w meczach wyjazdowych Ekstraklasy.

 • Dwa ostatnie mecze wyjazdowe z udziałem tego zespołu w Ekstraklasie zakończyły się wynikiem BTTS.

 • Raków to aktualnie trzecia drużyna w tabeli Ekstraklasy.

 • Częstochowianie są niepokonani w 8 ostatnich meczach.

 • Raków zremisował 3 z ostatnich 5 rywalizacji.

 • Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się wygraną Rakowa 2:1.

 • Raków wygrał dwa ostatnie mecze ze Stalą Mielec.

 • Cztery z pięciu ostatnich rywalizacji tych drużyn to wyniki +2,5 gola


Zakłady bukmacherskie


Jak widać, w ostatnich tygodniach Stal Mielec ma zamiłowanie do wyników BTTS, a także +2,5 gola, a Raków nie chce być w tym gorszy. Częstochowianie tracą gole na wyjazdach, co również odbiło się na kilku stratach punktów. Jak się okazuje, oba zespoły chętnie notują takie wyniki również w starciach bezpośrednich. Cztery z pięciu rywalizacji tych drużyn to wyniki +2,5 gola, natomiast pierwszy pojedynek w obecnej kampanii zakończył się wygraną Rakowa 2:1, czyli z pokrytym BTTS-em oraz overem.

Zdaniem Superbet Zakłady Bukmacherskie wyraźnym faworytem tej rywalizacji jest Raków Częstochowa, jednak w związku z tym, że Stal nie przegrała w dwóch ostatnich meczach i zagra po raz kolejny z nożem na gardle, to myślę, że bardziej prawdopodobne, a także bezpieczne będzie tutaj skorzystanie z sekcji zakładów specjalnych, czyli BTTS lub +2,5 gola do wyboru. Obie opcje bramkowe wyglądają na bezpieczniejsze zdarzenia niż typowanie tego spotkania pod kątem kursów 1X2.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95