Ta historia brzmi jak sen, jak marzenie małego chłopca kopiącego piłkę i kochającego futbol. Kamil Piątkowski ma 20 lat, a w ostatnim czasie stał się wyróżniającym obrońcą Ekstraklasy, zapracował na zagraniczny transfer i zadebiutował w reprezentacji Polski.
Jeśli młodzi adepci futbolu mają się na kimś wzorować i iść czyjąś ścieżką, to tak Piątkowskiego wydaje się niemal podręcznikowa. Pokazuje ona jak szybko można się rozwinąć i przeskoczyć na wyższym poziom, gdy… się bardzo tego chce i gdy trafi się na odpowiednich ludzi.

Odkrycie Ekstraklasy i transfer do Austrii


Gdy urodziłeś się w małym mieście, liczącym ok 35 tysięcy mieszkańców i będąc dzieckiem marzy ci się kariera zawodowego piłkarza… to nic straconego. Kamil Piątkowski, który urodził się w Jaśle i tutaj stawiał pierwsze kroki w juniorskiej piłce, pokazuje w ostatnich miesiącach, że „sky is the limit”, jak powiedzieliby Anglicy. Jego ścieżka kariery jest ciekawa. Z Jasła młody zawodnik przeniósł się do rezerw Zagłębia Lubin. Na Dolnym Śląsku z pewnością sporo się nauczył, bo nawet trening z najlepszymi może wiele dać. Ale na debiut w Ekstraklasie i grę na najwyższym polskim poziomie musiał poczekać aż do momentu zgłoszenia się Rakowa Częstochowa. Skauting tego klubu ma bardzo dobrą opinię i zobaczył w Piątkowskim to coś.

Debiut i pozytywne oceny w kadrze


Można powiedzieć, że przenosiny do Częstochowy były kluczowym i najlepszym posunięciem. Stało się to 1 lipca 2019 roku. Od tamtej pory Piątkowski zdążył rozegrać niemal 50 meczów w Ekstraklasie. W tym czasie wpadł w oko nie tylko przedstawicielom austriackiego klubu RB Salzburg, którzy wyłożyli na jego transfer 6 mln euro, ale i selekcjonera reprezentacji Polski. A w marcu obrońca zadebiutował w meczu z Andorą. Zagrałby pewnie na Wembley z Anglią, ale otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kolejnym krokiem ma być powołanie do kadry i miejsce w zespole na Euro 2020. Na razie fani biało-czerwonych żyją w niepewności, bo do końca nie wiadomo na co stać zespół oraz jakim trenerem jest portugalski selekcjoner. Fani, eksperci, czy bukmacherzy pytają jak wypadnie Polska? Euro 2020 to najważniejszy turniej nie tylko w tym roku. Ale to też specyficzna impreza, gdzie każdy mecz ma ogromne znaczenie i wiąże się s presją.

Typy Euro 2020. Jak Polska poradzi sobie w grupie E?


Na Euro 2016 reprezentacja Polski sprostała zadaniu, awansując aż do ćwierćfinału, gdzie przegrała w rzutach karnych z Portugalią, późniejszym mistrzem Europy. Na ostatnich mistrzostwach świata 2018 biało-czerwonym już tak dobrze nie poszło, bo nie wyszli z grupy. Jeśli sinusoida zostanie podtrzymana, to na Euro 2020 możemy liczyć na dobry występ. A za takowy na pewno zostanie uznane wyjście z grupy E, gdzie Polska zagra z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Faworytem grupy są Hiszpanie, ale z pozostałymi drużynami biało-czerwoni mogą spokojnie powalczyć o drugie miejsce. Już w czerwcu przekonamy się czy Kamil Piątkowski będzie ważną częścią tego rozdziału reprezentacji Polski.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.