Kredyt hipoteczny to spore ułatwienie w budowaniu własnej stabilności. Dzięki regularnym wpłatom otrzymujemy wachlarz kolejnych możliwości. Gdzie kredyt hipoteczny jest na najkorzystniejszy?

Na czym polega kredyt hipoteczny?


W największym uproszczeniu kredyt hipoteczny jest zabezpieczony nieruchomością, na którą kredyt został zaciągnięty. W razie braku możliwości spłaty długu dom lub mieszkanie najczęściej trafia pod licytacje, a zysk ze sprzedaży trafia na konto banku. Poza tym niezwykle istotna okazuje się wcześniejsza historia i zdolność kredytowa. Oprócz tego pozostaje problematyczna dla wielu osób kwestia wkładu własnego. Zwykle wynosi on 10% wartości nieruchomości. Wiele kontrowersji i obaw wzbudza czas spłaty, który wynosi nawet do kilkudziesięciu lat. Dlatego banki nierzadko wymagają dodatkowego ubezpieczenia na życie, a sam kredyt hipoteczny udzielany jest osobom młodym. W trakcie wyboru odpowiedniej placówki należy kierować się przede wszystkim warunkami umowy. Ponadto ze względu na wysokość pożyczki zalecana jest konsultacja z doradcą finansowym. Pozwoli to na zestawienie dochodów z miesięcznymi kosztami, a tym samym wyznaczy budżet na konkretne cele w tym spłatę zadłużenia. Warto zastanowić się głównie nad stopą oprocentowania, czasem spłaty, prowizją i dodatkowymi kosztami jak ubezpieczenie na dom i życie.

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska


Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska może zostać wykorzystany w następujących celach: budowa domu, kupno działki, lub mieszkania, remont nieruchomości, spłata długu w innym banku. Ponadto wkład własny wynosi 10% wartości inwestycji, a RRSO wynosi nawet 2,94%. Mimo wszystko każdy przypadek jest indywidualny, bo zależy to od zarobków, zdolności kredytowych, wartości ubezpieczenia na życie i wielu innych czynników. Poza tym warto zastanowić się nad zmienną stopą oprocentowania, co w pierwszych miesiącach pozwoli nam na zmniejszone obciążenie dla budżetu domowego. Poza tym aż 30% kredytu można przekazać na inne cele jak wyposażenie domu w nowe meble, wykończenie, czy remont. Nierzadko to właśnie ostatnie szlify pochłaniają ogromne pieniądze, dlatego to duża korzyść dla kredytobiorców. Jeśli zdecydujemy się przy okazji na dodatkowe usługi banku, to możemy liczyć na obniżenie stopy oprocentowania. W tym celu należy wybrać konkretne ubezpieczenie, lub kartę kredytową. Kredyt hipoteczny w Krośnie nie musi być ogromnym obciążeniem i wyrzeczeniem dla rodziny. Wystarczy dokładne przeczytanie warunków umowy, a także konsultacja z niezależnym specjalistą. Następnie wzór wniosku o kredyt możemy uzupełnić nawet online. Wówczas Santander Bank Polska poprosi o niezbędną dokumentację dotyczącą dochodów, a decyzja zostanie podjęta w ciągu 21 dni.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas Bank Polska


Kredyt hipoteczny BNP Paribas Bank Polska wiąże się z wyjątkowo niskim oprocentowaniem na poziomie 2,5% RRSO. Natomiast czas spłaty to maksymalnie 30 lat, a wkład własny wynosi już 20% wartości domu, lub mieszkania. Podobnie jak w przypadku banku Santander otrzymujemy możliwość obniżenia kosztów kredytu hipotecznego, jeśli skorzystamy z ubezpieczenia, lub innych usług placówki. Rewolucyjnym rozwiązaniem dla zarówno dla mieszkańców Krosna, jak i pozostałych rejonów Polski okazuje się niższe oprocentowanie za ukazanie certyfikatu z charakterystyką energetyczną. Kiedy zapotrzebowanie na energię nie przekracza określonej wartości, to spłata długu jest jeszcze prostsza. Pamiętajmy, że przed wybraniem placówki bankowej warto skorzystać z porównywarek internetowych, a wśród nich szczególnie wyróżnia się Bankier smart.