Rozpoczęcie roku szkolnego po raz pierwszy, dla pierwszoklasistów i ich rodziców jest wyjątkowym wydarzeniem. Często przygotowują się do niego od dłuższego czasu, między innymi kompletując wyposażenie, wyprawkę. Jak powinna wyglądać wyprawka do 1 klasy - co kupić dla pierwszoroczniaka? Przeczytaj, co powinno znaleźć się na liście artykułów niezbędnych dla pierwszoklasistów i jak zadbać o pełne wyposażenie młodego ucznia.

Kompletna wyprawka do szkoły dla pierwszaka - lista niezbędnych elementów

Jak powinna wyglądać wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty, czy różni się czymś od artykułów dla starszych uczniów? Pierwsze lata w szkole są czasem intensywnej nauki podstaw czytania, pisania i liczenia i wymagają wiele od dziecka oraz jego rodziców. Wyposażenie malucha wkraczającego w szkolny świat z pewnością jest nieco inne niż starszych dzieci. Na liście znaleźć się muszą:

 • tornister lub plecak szkolny dostosowany wielkością, konstrukcją, wagą i funkcjonalnością do dziecka,

 • piórnik lub saszetka na przybory szkolne,

 • przybory piśmiennicze,

 • artykuły plastyczne,

 • zeszyty w odpowiednim formacie i zadruku,

 • bloki rysunkowe, papierów kolorowych, techniczne, teczki na rysunki,

 • artykuły higieniczne,

 • śniadaniówka, opcjonalnie bidon lub termos,

 • obuwie sportowe na zmianę, o odpowiedniej podeszwie typu indoor,

 • worek na obuwie,

 • strój do gimnastyki, na w-f, zwykle biały podkoszulek i granatowe lub czarne spodenki sportowe.


Artykuły i przybory szkolne to zwykle dość długa lista przedmiotów, warto jednak wstrzymać się z zakupem ich większej ilości. Zwykle nauczyciele dzieci z początkiem roku podają listę niezbędnych elementów wyposażenia, do której warto się dostosować.

Jak wybrać odpowiedni tornister dla dziecka?

Dobrze dopasowanytornister sprzyja ergonomicznej postawie dziecka, ułatwia mu również przenoszenie książek i wyposażenia. Powinien mieć możliwość regulacji systemu nośnego, wygodne, usztywniane plecy, a także kieszenie oraz przegrody sprzyjające lepszej organizacji. Dla dziecka z pewnością liczyć się będzie także kolor czy motyw graficzny wybranego modelu.

Sprawdzone sposoby na zeszyty dla najmłodszych

Zeszyty dla pierwszoklasistów są tym, z czym dziecko często styka się po raz pierwszy. W sprzedaży można znaleźć specjalne propozycje, które wspierają dziecko w nauce pisania. To na przykład większy zeszyt A4, wygodniejszy w użytkowaniu, czy też dodatkowe zeszyty ćwiczeń atrakcyjne graficznie. By dziecko lubiło sięgać po zeszyty, warto zadbać o dobrze dopasowane okładki oraz ciekawe, kolorowe naklejki na zeszyty.

Wyposażenie dopasowane do potrzeb i warunków szkolnych


Choć publiczne szkoły podstawowe są dość ujednolicone, to jednak warunki, zasady i zwyczaje w nich panujące bywają różne. Dlatego też warto zorientować się wcześniej, jakie wymagania stawia szkoła, co zapewnia, a o co zadbać trzeba samemu. Co więcej, niektóre akcesoria mogą być konieczne w związku ze szczególnymi potrzebami dziecka. Przemyśl dobrze przyzwyczajenia, nawyki, ulubione działania, by ułatwić dziecku pierwsze chwile w nowym środowisku.

Jak szybko i skutecznie skompletować wyprawkę dla pierwszoklasisty?


Jesteś rodzicem przyszłego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej i zaczynasz gubić się w tym, co będzie potrzebne, gdzie kupić, co wybrać? Mamy dla Ciebie rozwiązanie - wydarzenie Wyprawka szkolna z Ceneo.pl. Tu znajdziesz zebrane w jednym miejscu propozycje niezbędnych artykułów, akcesoriów oraz wszystkich potrzebnych elementów wyposażenia dla młodego ucznia. Sprawdzisz opinie, znajdziesz najlepsze ceny, zamówisz z bezpieczną dostawą prosto pod wskazany przez Ciebie adres. Z Ceneo Twoje dziecko będzie doskonale przygotowane na swoją szkolną przygodę.