Jak zrozumieć zagadnienia i eksperymenty chemiczne? Oraz jak zdać egzamin maturalny z chemii? Systematyczność, systematyczność i jeszcze raz systematyczność. Aby świetnie radzić sobie na kartkówkach, egzaminach i maturze, potrzebna jest regularna praca. Nieceniony jest więc dobry podręcznik – taki, który podaje wiedzę w przejrzysty sposób i ją systematyzuje. Nic dziwnego, że nauczyciele tak chętnie wybierają książki z serii „To jest chemia”.

"To jest chemia" - dlaczego ten, a nie żaden inny podręcznik?

"To jest chemia" to seria świetnych podręczników dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Książki są zgodne z nową podstawą programową z 2019 roku, a wszystkie podane w nich informacje aktualne i zgodne z obowiązującą ścieżką edukacyjną. Zawarte w nich zagadnienia pozwalają idealnie przygotować się do matury - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Podręczniki są bardzo przejrzyście skonstruowane. Poszczególne rozdziały zaczynają się od podsumowania wcześniej zdobytych informacji - "To było w szkole podstawowej". Dzięki temu uczniowie czują się pewniej, wiedzą, na jakich zagadnieniach mogą się oprzeć. Kolejną, integralną częścią każdego rozdziału jest też rubryka "Jest na to sposób". Można znaleźć w niej bardzo przydatne wskazówki i podpowiedzi. Z nimi zapamiętanie nowych informacji czy opanowanie umiejętności jest banalnie proste.

chemia

Poza tym każde zagadnienie jest opatrzone przykładem - szczegółowo opisanym eksperymentem. Zestawienie kilu różnych ujęć jednego zagadnienia sprawia, że łatwiej je zrozumieć i formułować wnioski. Dalej przechodzimy przez segmenty "Krok po kroku" i "Plan rozwiązywania". Mamy tu rozłożone na czynniki pierwsze procesy chemiczne oraz mniej i bardziej skomplikowane obliczenia, które - po przeczytaniu wcześniejszych stron - na pewno nie będą miały przed uczniem tajemnic.

Co jeszcze znajdzie uczeń w podręcznikach "To jest chemia"? Na pewno rozbudowane karty pracy, karty laboratoryjne oraz manualne. Ich wartość jest nie do przecenienia - ułatwiają rozwijanie zdobytych umiejętności oraz analizę i interpretację eksperymentów. Co więcej, na tym etapie książki ujawniają swój multimedialny charakter - w kartach zawarte są kody dostępu do ćwiczeń zamieszczonych na dedykowanym portalu. Ćwiczenia te prezentują doświadczenia odnoszące się do danego fragmentu podręcznika.

Powtórki maturalne z "To jest chemia"

Na końcu każdego rozdziału przygotowano podsumowanie. Zawiera najważniejsze informacje, dzięki czemu bardzo pomaga w nauce przed egzaminem czy kartkówką. Karty powtórzeniowe są jednocześnie bardzo przydatne podczas powtórek przed maturą - scalają wszystkie informacje w jedno i systematyzują wiedzę. Dzięki nim uczniowie przyzwyczają się do formuły, jaka będzie obowiązywać na egzaminie maturalnym. Co więcej, część zadań rzeczywiście pochodzi z arkuszy maturalnych z wcześniejszy lat.

Uczniowie, którzy chcą zdawać rozszerzony egzamin maturalny z chemii, powinni korzystać także z zeszytu ćwiczeń - "To jest chemia Zbiór zadań". Został on tak skonstruowany, aby jak najlepiej przygotować maturzystę do tego najważniejszego ze sprawdzianów. Znajdziemy tam aż 2 tysiące zadań z chemii ogólnej, a także nieorganicznej i organicznej. Zadania są posegregowane m.in. według skali trudności, od najłatwiejszych po wyjątkowo trudne.

Przygotowanie do egzaminu maturalnego wymaga wzmożonej pracy już od pierwszej klasy. Uczeń musi być świadomy celu, jaki chce osiągnąć i przygotować sobie szczegółowy harmonogram nauki. Dzięki temu będzie zdobywał sukcesy i dostanie się na wymarzone studia.

.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.