Niestety z roku na rok ceny produktów idą coraz bardziej w górę. Nim się obejrzymy zostają wprowadzane kolejne podatki bądź podwyżki, przez które pomimo szczerych chęci zarówno producenci jak i dystrybutorzy, hurtownie oraz sklepy muszą podnosić ceny dla kontrahentów i konsumentów. Jeśli popatrzymy na to również z perspektywy przedsiębiorcy to zauważymy, że niestety nie ma innego rozwiązania. Aby był wilk syty i owca cała - najlepiej kupować produkty w hurtowniach, w których można zrobić zakupy detaliczne.

Wpływ podatku cukrowego na ceny detaliczne


Pewnie już każdy z nas słyszał o tym, czym jest podatek cukrowy. Jeśli jednak nie, to podatek ten jest opłatą, która obowiązuje w Polsce od 2021 roku. Z definicji wynika, że jest to "podatek od napojów z dodatkiem substancji o właściwościach słodzących oraz kofeiny lub tauryny w produkcie gotowym do spożycia. " Opłata ta została wprowadzona w celu zapobiegania otyłości i promowania zdrowego stylu życia. Jeszcze zanim został on wprowadzony ludzie wiedzieli, że ceny detaliczne pójdą znacznie w górę i niestety dokładnie z dniem 1 stycznia 2021 roku tak się stało.

Warto wyjaśnić sobie co tak właściwie składa się na to, że ceny detaliczne produktów objętych podatkiem cukrowym są tak wysokie. Otóż takimi czynnikami są: opłata stała, która wynosi 0,50 zł — pobierana jest gdy zawartość cukrów w 100 ml napoju wynosi 5 g lub mniej. W przypadku obecności co najmniej jednej substancji słodzącej jej ilość nie ma znaczenia. I tak zapłacimy podatek. Drugą jego częścią jest opłata zmienna, która wynosi 0,05 zł za 1 g cukrów powyżej 5 g na 100 ml napoju. W przypadku napojów, które mają powyżej 5 g cukrów opłaty sumują się, natomiast te, które zawierają kofeinę lub taurynę drożeją 0,10 zł za 1 litr napoju. W przypadku, gdy napój zawiera powyżej 20% soku warzywnego bądź owocowego zostaje zwolniony z pierwszej części opłaty. Oczywiście to wszystko się sumuje, a maksymalna wysokość opłaty może wynosić nawet 1,2 zł za litr napoju. Ceny produktów możemy porównać online Gazetka promocyjna - Gazetkowo.pl — to tu odnajdziemy najlepsze produkty w najkorzystniejszych cenach.

Załącznik:
Eurocash.jpg

Zakupy w hurtowni spożywczej Eurocash


Firma Eurocash jest szeroko rozwiniętą siecią hurtowni spożywczych. Robiąc w niej zakupy możemy być pewni, że z pewnością zaoszczędzimy nie tylko sporo czasu, lecz także pieniędzy. Dodatkowo, pomimo że zamierzamy zrobić zakupy detaliczne, to będziemy mogli uzyskać korzystniejsze ceny niż w zwyczajnych sklepach. W takich przedsiębiorstwach możemy znaleźć niemalże wszystko, co będzie nam potrzebne, jeśli chodzi o artykuły spożywcze - zatem nie musimy jeździć od sklepu do sklepu w poszukiwaniu wybranych przez nas produktów. Jak wiadomo, w hurtowniach ich ilość jest znacznie większa niż w sklepach - tak więc ryzyko, że akurat czegoś nie będzie, jest raczej znikome. Firma Eurocash działa na rynku już od wielu lat, wspierając rozwój niezależnego handlu i oferując dostawy na terenie całego kraju.

Wpływ podatku cukrowego na ceny detaliczne w hurtowni Eurocash


Jak powszechnie wiadomo, podatek cukrowy miał wpływ na ceny napojów słodzonych w każdym przedsiębiorstwie. Wyjątkiem nie była również sieć hurtowni Eurocash. Podmiot ten jest również zobowiązani do płacenia takiego podatku w związku z czym na początku roku 2021 ceny napojów energetycznych, soków i napojów poszybowały w górę. Nie był to tak naprawdę znaczny wzrost w przypadku, chociażby nektarów czy zwykłych napoi, ponieważ wynosił około od 10%-25%. Jeśli chodzi o tzw. energetyki to ich cena poszła w górę nawet o 88,4%.

W związku z wprowadzeniem tego podatku zmniejszyła się także sprzedaż wyżej wymienionych produktów. Mimo to najlepiej na zakupy wybierać właśnie takie hurtownie sieciowe ze względu na to, że mają one jeszcze niższe ceny od zwyczajnych hurtowni. Dzieje się tak dlatego, że jako większy przedsiębiorca zaopatrujący ogromną ilość sklepów kupuje dużo większą liczbę towaru co przekłada się na znacznie korzystniejsze ceny u producenta. Taką właśnie siecią hurtowni jest Eurocash gazetki promocyjne tej hurtowni można zobaczyć online. Dzięki powyżej opisanym atutom hurtownia ta może pozwolić sobie również na niższe ceny dla klientów detalicznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.