Rzeszów rekrutuje! Stolica Podkarpacia boryka się z brakiem pracowników w różnych branżach. Jeśli szukasz pracy, to najlepszy moment, by aplikować. Zobacz, gdzie najszybciej znajdziesz zatrudnienie i możesz liczyć na wysokie zarobki. Rzeszów szuka kierowców. Zgłoś się, jeśli masz prawo jazdy kategorii C + E
Zawodowi kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii C + E na pewno nie będą narzekać na brak ofert w Rzeszowie. Tu deficyt kierowców jest bardzo wyraźnie widoczny, a firmy prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych uposażeń i dodatkowych bonusów. To idealna oferta dla kierowców, którzy są gotowi pracować w nienormowanym czasie pracy, także w weekendy i których nie przerażają ich trasy międzynarodowe. Dodatkowym atutem będzie znajomość języków obcych – nie tylko tych używanych w Europie Zachodniej, ale także rosyjskiego i ukraińskiego.

Zatrudnienie na trasach międzynarodowych oznacza zarobki zaczynające się od kilku tysięcy Euro.

Pracownicy produkcyjni w Rzeszowie pilnie poszukiwani


Pandemia Covid-19 mocno spowolniła lub wręcz zatrzymała linie produkcyjne w wielu zakładach. Obecnie notuje się ożywienie w przemyśle i manufakturach, stąd intensywnie poszukiwani są pracownicy produkcyjni. To oferta dla osób, które dobrze odnajdują się w zespole, natomiast nie korci ich praca bezpośrednio z klientem. Zarobki kształtują się bardzo różnie, jednak biorąc pod uwagę deficyt pracowników do działów produkcji, można szacować, że bliżej im do średniej niż najniższej krajowej. Nie są wymagane kwalifikacje. Można liczyć na darmowe szkolenia z obsługi urządzeń produkcyjnych.
Oprócz pracowników produkcyjnych poszukiwani są także magazynierzy.

Dużo ofert dla budowlańców z Rzeszowa i okolic


Dobry budowlaniec nigdy nie będzie bezrobotny, zwłaszcza w Rzeszowie i okolicach. Boom na rynku budowlanym trwa wa najlepsze i nawet pandemia nie zdołała mu zaszkodzić. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla i budynki użyteczności publicznej. Stąd Rzeszów pilnie poszukuje wszelkiej maści budowlańców, od murarzy poprzez monterów rusztowań, spawaczy, ślusarzy, cieśli, monterów okien, aż do fachowców od wykańczania wnętrz.

Zarobki w budownictwie nigdy nie należały do niskich, a w dobie braku rąk do pracy, oferty wyglądają dużo bardziej obiecująco niż jeszcze rok czy dwa temu. Dużym problemem okazało się zamknięcie granic związane z pandemią i brak pracowników ze Wschodu, których trzeba zastąpić lokalnymi fachowcami. W obecnej sytuacji rynek budowlany to rynek pracownika.

Gastronomia i hotele nadal rekrutują


Najtrudniejsza sytuacja w hotelarstwie i gastronomii była tuż po lockdownie, który spowodował masowy odpływ pracowników. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w innych branżach i już nie wróciło do swoich poprzednich pracodawców, dlatego w tej branży licznie pojawiły się nowe oferty pracy. Rzeszów musi wypełnić lukę po pracownikach zza wschodniej granicy, którym pandemia odebrała możliwość wjazdu do Polski. Z początkiem sezonu wakacyjnego mogło się wydawać, że problem został opanowany, jednak wiele stanowisk zostało obsadzonych jedynie sezonowo i dziś coraz więcej jest ofert dla kelnerów, kucharzy i pracowników obsługi hotelowej.