Niespodziewane wydatki, szybko rosnące koszty życia, utrata pracy, nagły wyjazd – to tylko przykładowe sytuacje, w których mieszkańcy Krosna są zmuszeni do poszukiwania brakujących środków finansowych. Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie pożyczki. Sztuka polega jednak na tym, żeby w razie konieczności zrobić to bezpiecznie i maksymalnie korzystnie pod względem finansowym. Poznaj dostępne możliwość i sprawdź, jak sobie radzić w trudnej sytuacji.

Sprawdź oferty banków


W Krośnie działa wiele banków, w których można zaciągnąć pożyczkę na korzystnych warunkach, podobnie jak kredyt gotówkowy, bo w praktyce i z punktu widzenia klienta są to w zasadzie bliźniacze produkty. Pod względem finansowym są one zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ najtańsze kredyty i pożyczki bankowe osiągają RRSO poniżej 10%. Dzięki temu relatywnie niewielkim kosztem można pożyczyć dość dużą kwotę – posiadając odpowiednią zdolność kredytową, da się pozyskać sumę nawet ponad 100 tys. zł.

Relatywnie niskie koszty i dostępność dużych kwot sprawiają, że kredyty i pożyczki bankowe są atrakcyjną propozycją, jednak niestety dla wielu osób niemożliwą do realizacji. Wynika to z surowych warunków formalnych, które trzeba spełnić, żeby otrzymać żądaną sumę. Legalne zatrudnienie, odpowiednio wysokie i należycie udokumentowane zarobki i dobra historia kredytowa to podstawowe wymogi banków, dlatego nie każdy jest w stanie je spełnić. W efekcie licznym klientom nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z ofert instytucji pozabankowych.

Pożyczka pozabankowa


Osoby, które z jakichś względów nie chcą lub nie mogą skorzystać z pożyczek i kredytów bankowych, mają do wyboru dziesiątki ofert firm z sektora pozabankowego działających w Krośnie. Ich podstawową zaletą jest szeroka dostępność – zadłużenie się w ten sposób jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż w banku, co wynika z mniej rygorystycznych warunków i uproszczonych formalności. Wiele pożyczek pozabankowych da się zaciągnąć wyłącznie na oświadczenie, bez potrzeby pozyskiwania licznych wniosków i zaświadczeń z instytucji zewnętrznych, które są wymagane w przypadku kredytów i pożyczek bankowych.

Oferty firm pozabankowych są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które ze względu np. na brak legalnego zatrudnienia, złą historię zadłużenia czy zbyt niskie zarobki nie przechodzą bankowej weryfikacji - warto z nich skorzystać również w sytuacji, kiedy dodatkowe pieniądze są potrzebne natychmiast. Podczas gdy pozyskanie ich z banku zajmuje co najmniej kilka dni, bo wymaga przejścia dość długiej ścieżki formalnej, w niejednej firmie pozabankowej można oczekiwać decyzji kredytowej już po 15 min od momentu złożenia wniosku. Co więcej, niektóre przedsiębiorstwa działają przez cały tydzień, także w sobotę, niedziele i święta, co pozwala na dostęp do dodatkowych pieniędzy w najbardziej awaryjnych sytuacjach.
Wszystkie wymienione powyżej zalety pożyczek pozabankowych nie powinny jednak przesłaniać faktu, że są to drogie produkty finansowe, o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania znacznie wyższej niż w przypadku kredytów bankowych. Zdarza się, że RRSO pożyczki pozabankowej wynosi nawet kilkaset procent, dlatego tak ważne jest porównywanie ofert. W celu znalezienia najtańszej warto sprawdzić oferty dostępne nie tylko stacjonarnie w Krośnie, ale również w Internecie. Porównanie wielu pożyczek pozabankowych jest możliwe m.in. pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/