Niestety w życiu każdej i każdego z nas przychodzi taki moment, że na naszej pięknej i zadbanej fryzurze pojawią się pierwsze siwe włosy. Jest to oczywiście w pełni naturalny proces, który wiąże się ze starzeniem naszego organizmu i jeśli chcemy jakoś zamaskować siwe pukle, czeka nas koloryzacja lub zmiana fryzury.
Dzisiaj zajmiemy się tym pierwszym tematem i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy farba do włosów brąz będzie odpowiednia do tego, by za jej pomocą wyeliminować siwe pasma?

Siwe włosy, czyli naturalna kolej rzeczy


Siwe włosy mają to do siebie, że raczej nie chcemy ich eksponować. Nie jest to nic dziwnego, gdyż jako symbol starzenia kojarzą się w naszej kulturze najczęściej z utratą siły i witalności, z którym raczej nie chcemy być kojarzeni. Pamiętajmy jednak o tym, że siwe włosy to naturalna kolej rzeczy dla nas wszystkich i jeśli będą odpowiednio zadbane, ich wygląd w dalszym ciągu może pozostać bardzo estetyczny.

Jeśli jednak nie przemawia do Ciebie idea chodzenia w siwych włosach, jedynym wyjściem może się okazać koloryzacja. Różne odcienie i kolory farb mają to do siebie, że nie zawsze pokrywają siwe pasma. Jak sobie z tym poradzi farba do włosów brąz?

Siwe włosy a koloryzacja - czy nada się tutaj farba do włosów brąz?


Farba do włosów brąz będzie świetnym sojusznikiem w koloryzacji, kiedy zależy nam na eliminacji siwych pasm. Może nie sprawdzi się tutaj tak dobrze jak farba do włosów blond, która jest szczególnie polecana dla osób, którym zależy na pozbyciu się siwych pukli. Powód jest prozaiczny - siwe włosy mniej będą się rzucały w oczy, jeśli będą zestawione z jasnym kolorem całej fryzury. Poniekąd pozbędziemy się też problemu odrostów.

Nie oznacza to jednak, że farba do włosów brąz nie poradzi sobie z pokryciem siwych pasm. Wręcz przeciwnie - zrobi to bardzo dobrze, z całą pewnością lepiej niż chociażby czerwony. O czym pamiętać, żeby farba do włosów brąz dobrze odpowiedziała na wszystkie nasze potrzeby i odpowiednio zakryła wszystkie niepożądane siwe pasma?

Farba do włosów brąz na siwiznę - o czym należy pamiętać?


Podstawową kwestią, o jakiej musimy pamiętać, kiedy zdecydujemy się na koloryzację brązową farbą do włosów, jest to, że siwe włosy nie mają swojego pigmentu. Z racji na to, że farba do włosów brąz zawiera barwniki, które łączą się z pigmentem zawartym we włosach, siwe włosy mogą wyjść bardziej intensywnie niż te, które jeszcze zachowały swój naturalny kolor. Oczywiście ten problem występuje także przy innych rodzajach farby, również przy blondzie - różnica jest jednak taka, że przy jasnych włosach nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy.

Z tego powodu warto przed właściwą koloryzacją, do której potrzebna będzie nam farba do włosów brąz, przeprowadzić wstępne odsiwianie specjalnie dedykowanym do tego produktem. Na rynku znajdziemy wcierki, które pozwalają na dostarczenie włosom pigmentu. Żeby odsiwianie mogło być skuteczne, potrzebne nam będzie najprawdopodobniej więcej zabiegów niż jeden. Nie warto jednak z tego rezygnować, gdyż jest to dla nas gwarancją, że farba do włosów brąz pokryje wszystkie nasze siwe pasma.

Artykuł sponsorowany