Międzynarodowa grupa Lidl i Kaufland z niepokojem śledzi wydarzenia, które dzieją się w Ukrainie. W tak trudnym czasie szczególnie ważne jest, aby firmy wywiązywały się ze swojej społecznej odpowiedzialności.
Szybka pomoc w oparciu o skrócone procedury jest teraz najwyższym priorytetem. Międzynarodowa grupa Lidl i Kaufland podejmuje się działań wspierających. Wartość wsparcia produktowego, które przeznaczone jest na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętych wojną oraz kryzysem uchodźczym, to aż 10 000 000 euro. Asortyment taki jak: trwała żywność, tekstylia domowe, artykuły higieniczne oraz inne niezbędne produkty będą stanowiły znaczący wkład w zaopatrzenie uchodźców na obszarach przy granicy z Ukrainą.

Wsparcie sieci Lidl Polska


Oprócz pomocy udzielonej w ramach międzynarodowej grupy, Lidl Polska angażuje się w dodatkowe działania wspierające. Sieć jako pracodawca, partner i partner społeczny przejmuje odpowiedzialność za pracowników, klientów oraz społeczeństwo. W związku z wydarzeniami w Ukrainie Lidl Polska pomaga szybko, skracając procedury. Firma angażuje się w kolejne działania wspierające i przekazuje 500 000 euro wsparcia finansowego organizacji charytatywnej Caritas Polska oraz Polskiej Akcji Humanitarnej na działania humanitarne prowadzone na rzecz osób doświadczających obecnie kryzysu uchodźczego. Ponadto w wielu sklepach Lidl Polska zostały uruchomione zbiórki pomocowe dla PAH, Caritas oraz innych organizacji pomocowych. Aby dostęp do najpotrzebniejszych produktów spożywczych był jeszcze prostszy, od 6 marca część sklepów Lidl Polska zlokalizowanych w województwie lubelskim i podkarpackim będzie czynna w każdą niedzielę. Dodatkowo w 16 sklepach położonych najbliżej granicy od 3 marca obowiązywać będą specjalne programy przecen, aby jak najlepiej pomóc osobom dotkniętym kryzysem migracyjnym oraz Polakom, którzy niosą im wsparcie.

Wcześniej Lidl Polska przekazał już wspomnianym organizacjom ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego, aby pomóc rodzinom, kobietom i dzieciom, które znalazły się w kryzysie migracyjnym związanym z wydarzeniami w Ukrainie. Lidl Polska działa poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów.

Ponadto w związku z obecną sytuacją w Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został uruchomiony dedykowany numer telefonu, pod którym otrzymają oni konsultacje udzielane przez specjalistów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Z myślą o pracownikach z Ukrainy Lidl Polska wprowadził także następujące działania pomocowe: gwarancję możliwości powrotu do pracy dla osób, które wyjechały do Ukrainy celem ewakuacji swoich rodzin; pomoc w znalezieniu miejsc zakwaterowania dla rodzin pracowników z Ukrainy w Polsce; wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą zainteresowani pracą w Lidl Polska - pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Polityka równości płacowej jest standardem w Lidl Polska niezależnie od narodowości pracowników. Lidl Polska jest otwarty na nowych pracowników, dlatego w ramach dodatkowych benefitów będzie oferować im kurs języka polskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.