Na komfort codziennego życia w mieście wpływa wiele czynników. Kluczową kwestią jest lokalizacja mieszkania oraz jego najbliższe otoczenie. W Przemyślu można znaleźć wiele osiedli mieszkaniowych, a każde z nich ma swoje mocniejsze oraz słabsze strony. Które zaoferują najdogodniejsze warunki do zamieszkania?

Komfortowe osiedle, czyli jakie?


Trendy mieszkaniowe zmieniają się na przestrzeni lat, ale pewne kwestie pozostają niezmienne - na elementarne poczucie komfortu w miejscu zamieszkania wpływają poniższe czynniki:

  • Lokalizacja osiedla - niemal każdy doceni estetyczne położenie osiedla (na przykład przy parku), ale nie mniej ważna będzie niewielka odległość od komunikacji miejskiej, miejsca pracy, szkoły lub sklepu.

  • Najbliższe otoczenie - na komfort codziennego życia bez wątpienia wpływa cisza oraz zieleń. Pojedyncze bloki, które otoczone są ruchliwymi ulicami, raczej nie zapewnią wymienionych rzeczy. Dużo bardziej cenione są większe osiedla z zielenią, placem zabaw i alejkami spacerowymi.

  • Udogodnienia - dziś niemal każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód i dlatego komfortowe osiedle powinno zapewniać również miejsca parkingowe, ale też miejsce na rower lub wózek dziecięcy. Mile widziane są osiedla bez barier architektonicznych, które utrudniają poruszanie się wózkiem lub osobom starszym.


Powyższe kwestie to minimum, jakie powinno zaoferować osiedle, by większość mieszkańców mogła uznać je za komfortowe. Im więcej dodatkowych udogodnień, tym standard życia na osiedlu może być wyższy.

Na których osiedlach Przemyśla wygodnie się mieszka?


Myśląc o zakupie nieruchomości w Przemyślu, warto z wyprzedzeniem zorientować się, które osiedla i dzielnice będą odpowiadały oczekiwaniom kupującego. Warto pamiętać, że każdy ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania i to właśnie nimi należy się kierować wybierając mieszkanie na sprzedaż w Przemyślu.

Miłośnicy życia miejskiego, którzy chcą mieć zagwarantowane doskonałe połączenia komunikacyjne, mogą rozważyć zakup mieszkania na Starym Mieście, Krasińskiego, Mikołaja Kopernika albo na osiedlu Kmiecie. Osiedla te będą odpowiednia dla osób, które lubią bywać często na mieście, ale może nie sprawdzić się w przypadku rodzin, które dysponują kilkoma samochodami.

Rodziny z dziećmi, które poszukują raczej spokoju, bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych, mogą zainteresować się okolicami osiedli: Lwowskiego, Słowackiego, Za Wiarem albo nawet na jeszcze dalszych krańcach miasta. Osiedla ulokowane z daleka od centrum zapewniają zazwyczaj optymalną liczbę miejsc parkingowych.

Osoby doceniające zarówno dobry dojazd do centrum, jak również duży wybór sklepów, a także dostęp do szerokiej gamy usług, mogą zainteresować się osiedlami ulokowanymi na północy miasta, a więc osiedlami Lipowica, Krakowskim, Warneńczyka.

W Przemyślu warto zamieszkać


Jeśli dopiero zastanawiasz się nad tym, czy to właśnie w Przemyślu kupić mieszkanie, przekonaj się, że to miasto dużych możliwości. Szacuje się, że w 2020 roku Przemyśl liczył niespełna 57800 mieszkańców. Sama miejscowość położona jest na wschodzie kraju, około 80 kilometrów od Rzeszowa. Miasto to oraz jego okolica nieustannie się rozwijają, powstają w nim nowe miejsca pracy, sklepy, osiedla i firmy. W Przemyślu znajdziesz dziesiątki ofert nieruchomości na sprzedaż, a wśród nich mieszkania z rynku pierwotnego oraz wtórnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.