Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w w zakresie obsługi komputera. Obecnie na terenie Krosna jest realizowany projekt współfinansowany ze środków UE "Nowe Umiejętności - Nowe Możliwości". Bezpłatne szkolenie komputerowe (96 godzin) jest realizowane na poziomie podstawowym. Na koniec kursu można bezpłatnie uzyskać certyfikat: ECDL START. Zostały ostatnie wolne miejsca!.
  

W projekcie mogą wziąć udział osoby:


- w wieku 18 - 64 lata

- zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego

- zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne

- posiadające wykształcenie co najwyżej średnieW ramach szkolenia organizatorzy zapewniają:


- 96 godzin intensywnego szkolenia,

- materiały szkoleniowe,

- wykwalifikowaną kadrę trenerów,

- miłą i przyjazną atmosferę,

- bezpłatny egzamin oraz międzynarodowy certyfikat - ECDL Start,

- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,

- przerwę kawową.Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: 883-784-151, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Na pytania związane ze szkoleniem odpowiada Pani Joanna, która zajmuje się kursami komputerowymi:Jakie będą tematy szkolenia ?


Szkolenie będzie nastawione na praktyczne umiejętności: podstawy pracy z komputerem; podstawy pracy w sieci; przetwarzanie tekstów; arkusze kalkulacyjne.
Szczególnie dwa ostatnie moduły są bardzo przydatne w pracy w biurze, urzędzie, etc.
Tempo pracy będzie dostosowane do możliwości uczestników szkolenia.Jakie są korzyści z udziału w tym szkoleniu?


Przede wszystkim podniesienie kompetencji kluczowych w obszarze technologii informatycznych, co przekłada się na wzrost pozycji na rynku pracy oraz zwiększa pewność utrzymania zatrudnienia. Oprócz podniesienia umiejętności każdy uczestnik ma szansę na zdobycie certyfikatu ECDL.Czym jest ECDL i dlaczego warto go posiadać?


Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolitym, uznawanym
w całej Europie certyfikatem i jest popierany przez Radę Europy, rządy wielu państw, duże korporacje oraz firmy. Powstał z myślą o tych, którzy muszą lub chcą wiedzieć, jak korzystać z komputera. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych nie bez przyczyny został ochrzczony mianem „European Computer Driving Licence” – w dosłownym tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”. Umiejętności komputerowe mają coraz większe znaczenie we wszystkich dziedzinach życia, a ECDL jest rzetelnym świadectwem tych umiejętności, które warto posiadać. Niewątpliwą zaletą jest więc wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie.W jakim systemie będzie prowadzone szkolenie?


Szkolenie trwa – 96 godzin lekcyjnych. Grupy będą liczyły po 12 osób. Szkolenia będą intensywne i będą się odbywały w systemie 16 spotkań x 6 godzin lekcyjnych, np. 3 x tydzień (np. poniedziałek, środa i piątek). Możliwe inne warianty spotkań dostosowane do potrzeb kursantów, np. kurs weekendowy.W szkoleniu mogą brać udział osoby w wieku 50+?


Szczególnie zapraszamy właśnie osoby starsze oraz osoby bez doświadczenia i stawiające pierwsze kroki w obsłudze komputera. Kurs będzie dostosowany również do ich potrzeb i możliwości. Szczególnie mocno zachęcamy je do udziału w tym szkoleniu. Jest to dla nich świetna perspektywa zdobycia nowych umiejętności, posiadania okna na cyfrowy świat i np. stałego kontaktu z bliskimi przez internet.Jak można się zapisać na kurs?


Należy zadzwonić 883784151 lub napisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji, odpowiemy na pytania. W Dukli odbędzie się też spotkanie informacyjne na którym będzie można wypełnić dokumenty. Każdy uczestnik szkolenia powinien mieć aktualne zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jest zarejestrownay jako osoba bezrobotna. Decyduje kolejność zgłoszeń (grupa może liczyć 12 osób).Osoby, które spełniają warunki działu w projekcie zachęcamy do kontaktu z Panią Joanną: 883784151.