Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w w zakresie obsługi komputera. Obecnie na terenie Krosna jest realizowany projekt współfinansowany ze środków UE "Nowe Umiejętności - Nowe Możliwości". Bezpłatne szkolenie komputerowe (96 godzin) jest realizowane na poziomie podstawowym. Na koniec kursu można bezpłatnie uzyskać certyfikat: ECDL START. Zostały ostatnie wolne miejsca!.

W projekcie mogą wziąć udział osoby:


- w wieku 18 - 64 lata
- zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego
- zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne
- posiadające wykształcenie co najwyżej średnie

W ramach szkolenia organizatorzy zapewniają:


- 96 godzin intensywnego szkolenia,
- materiały szkoleniowe,
- wykwalifikowaną kadrę trenerów,
- miłą i przyjazną atmosferę,
- bezpłatny egzamin oraz międzynarodowy certyfikat - ECDL Start,
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
- przerwę kawową.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: 883-784-151, jmajcher@pes.net.pl

Na pytania związane ze szkoleniem odpowiada Pani Joanna, która zajmuje się kursami komputerowymi:

Jakie będą tematy szkolenia ?


Szkolenie będzie nastawione na praktyczne umiejętności: podstawy pracy z komputerem; podstawy pracy w sieci; przetwarzanie tekstów; arkusze kalkulacyjne.
Szczególnie dwa ostatnie moduły są bardzo przydatne w pracy w biurze, urzędzie, etc.
Tempo pracy będzie dostosowane do możliwości uczestników szkolenia.

Jakie są korzyści z udziału w tym szkoleniu?


Przede wszystkim podniesienie kompetencji kluczowych w obszarze technologii informatycznych, co przekłada się na wzrost pozycji na rynku pracy oraz zwiększa pewność utrzymania zatrudnienia. Oprócz podniesienia umiejętności każdy uczestnik ma szansę na zdobycie certyfikatu ECDL.

Czym jest ECDL i dlaczego warto go posiadać?


Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolitym, uznawanym
w całej Europie certyfikatem i jest popierany przez Radę Europy, rządy wielu państw, duże korporacje oraz firmy. Powstał z myślą o tych, którzy muszą lub chcą wiedzieć, jak korzystać z komputera. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych nie bez przyczyny został ochrzczony mianem „European Computer Driving Licence” - w dosłownym tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”. Umiejętności komputerowe mają coraz większe znaczenie we wszystkich dziedzinach życia, a ECDL jest rzetelnym świadectwem tych umiejętności, które warto posiadać. Niewątpliwą zaletą jest więc wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie.

W jakim systemie będzie prowadzone szkolenie?


Szkolenie trwa - 96 godzin lekcyjnych. Grupy będą liczyły po 12 osób. Szkolenia będą intensywne i będą się odbywały w systemie 16 spotkań x 6 godzin lekcyjnych, np. 3 x tydzień (np. poniedziałek, środa i piątek). Możliwe inne warianty spotkań dostosowane do potrzeb kursantów, np. kurs weekendowy.

W szkoleniu mogą brać udział osoby w wieku 50+?


Szczególnie zapraszamy właśnie osoby starsze oraz osoby bez doświadczenia i stawiające pierwsze kroki w obsłudze komputera. Kurs będzie dostosowany również do ich potrzeb i możliwości. Szczególnie mocno zachęcamy je do udziału w tym szkoleniu. Jest to dla nich świetna perspektywa zdobycia nowych umiejętności, posiadania okna na cyfrowy świat i np. stałego kontaktu z bliskimi przez internet.

Jak można się zapisać na kurs?


Należy zadzwonić lub napisać. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji, odpowiemy na pytania. W Dukli odbędzie się też spotkanie informacyjne na którym będzie można wypełnić dokumenty. Każdy uczestnik szkolenia powinien mieć aktualne zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jest zarejestrowany jako osoba bezrobotna. Decyduje kolejność zgłoszeń (grupa może liczyć 12 osób).

Osoby, które spełniają warunki działu w projekcie zachęcamy do kontaktu z Panią Joanną: 883784151.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.