W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z klimatyzacji w swoich domach. Klimatyzacja to świetny sposób na utrzymanie chłodu i komfortu, a jej instalacja nie musi być ani droga, ani trudna. Niestety, podczas obecnej fali upałów może być trudno znaleźć dobrego instalatora klimatyzacji w Krośnie i okolicach, który ma wolne terminy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora aby zaoszczędzić na jego eksploatacji oraz gdzie znaleźć klimatyzatory w dobrej cenie.
Coraz cieplejsze lata sprawiają problemy wielu mieszkańcom miast. Gorąca pogoda sprawia, że ściany budynków nagrzewają się. To sprawia, że trudno jest spać w nocy. Innym problemem jest to, że klimatyzatory nie są już postrzegane jako symbol statusu, jak kiedyś. Przez coraz cieplejsze lata, staje się on wręcz niezbędny.

Na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator?


Wybierając klimatyzator do domu lub mieszkania, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejsze jest wybranie modelu i mocy, które odpowiadają indywidualnym potrzebom użytkownika.

  • Odpowiednia moc klimatyzatora - Moc podawana przez producenta klimatyzatora, np. 7 kW, oznacza jego moc chłodniczą. W rzeczywistości zużycie energii można obniżyć nawet czterokrotnie. Jeśli więc wybierzesz klimatyzator o odpowiedniej wielkości do swojego pomieszczenia, jego chłodzenie będzie tanie. Przyjmuje się, że na każde 10 m2 pomieszczenia potrzeba 1 kW mocy chłodniczej. Zatem klimatyzator o mocy 2,5 kW może schłodzić pomieszczenie o powierzchni około 25 m2, a klimatyzator o mocy 7 kW może schłodzić mały dom. Jeśli pomieszczenie, które chcesz schłodzić, jest narażone na duże nasłonecznienie, na przykład ze względu na dużą liczbę okien, warto wybrać klimatyzator o nieco większej mocy chłodniczej.


  • Klimatyzator z funkcją grzania - W upalne dni może być trudno chcieć korzystać z funkcji ogrzewania w klimatyzatorze. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej klimatyzatorów typu split posiada tę funkcję. Ogrzewanie za pomocą klimatyzatora jest stosunkowo oszczędne. Pompa ciepła w klimatyzatorze może wytworzyć do 4 kW ciepła, zużywając 1 kW energii elektrycznej. Może to być bardzo opłacalne rozwiązanie dla właścicieli domów z instalacją fotowoltaiczną.


  • Oczyszczanie powietrza - Wszystkie klimatyzatory typu split są wyposażone w filtry, które zatrzymują większe zanieczyszczenia i kurz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klimatyzatorach, warto zainteresować się modelami wyposażonymi w filtry katalityczne - neutralizujące mikroorganizmy - oraz filtr węglowy - oczyszczający powietrze z nieprzyjemnych zapachów.


Klimatyzator Thermoval

Gdzie szukać dobrej klimatyzacji do domu?


Przy wyborze produktu, takiego jak klimatyzator, pompa ciepła czy kocioł, warto skonsultować się z niezależnym ekspertem. Przedstawiciel handlowy będzie w stanie opowiedzieć tylko o zaletach swojego produktu. Pracownicy wyspecjalizowanych hurtowni będą mieli bardziej przekrojową wiedzę na temat zalet i ewentualnych wad produktów. Hurtownia klimatyzacji może również udzielić informacji o autoryzowanych i polecanych instalatorach klimatyzacji, pomp ciepła i kotłów gazowych.

Hurtownia instalacyjna Euroterm24 w Krośnie to miejsce które na pewno warto odwiedzić. Szeroki wybór klimatyzatorów, pomp ciepła i kotłów w hurtowych cenach pozwala dużo zaoszczędzić. W tym samy miejscu znajduje się również salon łazienkowy z bogatą ofertą sanitarną oraz możliwością wykonania projektu łazienki w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.