Wiele mitów związanych ze stosowaniem soczewek powstało z powodu rozpowszechniania nieaktualnych informacji, ale także niewłaściwego ich użytkowania. Dlatego, jeśli chcesz wypróbować tę metodę korekcji wad wzroku, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik. Pomoże Ci on uniknąć podstawowych błędów, dzięki czemu stosowanie szkieł kontaktowych będzie wygodne i proste.

Zaoszczędź na kupowaniu soczewek


Na soczewki kontaktowe nie musisz wydawać fortuny. Jeśli jednak chcesz, aby ich cena była jeszcze bardziej przystępna zamiast w stacjonarnych salonach optycznych postaw na duży, internetowy sklep z soczewkami, taki jak strona BezOkularow.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór soczewek od renomowanych producentów w niskich cenach. Wysyłka jest szybka, a oszczędności są realne, więc nie warto decydować się na produkt, tylko dlatego, że jest on dostępny stacjonarnie.

Nie zapominaj o prawidłowej pielęgnacji oczu


Aby stosowanie soczewek było komfortowe, Twoje oczy nie mogą być podrażnione, dlatego koniecznie zadbaj o ich właściwą pielęgnację. W tym celu najlepiej jest stosować nawilżające krople do oczu. Powinny być one dedykowane dla użytkowników soczewek, aby nie zawierały w swoim składzie drażniących konserwantów. Krople sprawią, że Twoje oczy będą mniej zmęczone. Nie będzie Ci także towarzyszyło uczucie suchości, nawet przy długich godzinach spędzonych przy komputerze czy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeśli stosujesz makijaż, wybierz również odpowiedni kosmetyk do jego zmywania. Powinien to być łagodny płyn micelarny, który nie spowoduje zaczerwienień.

Odpowiednia technika sprawi, że zakładanie soczewek stanie się bardzo proste


Wiele osób boi się wypróbować soczewki kontaktowe, ze względu na panujące przekonanie, iż jest to bardzo skomplikowane. W rzeczywistości należy jedynie zastosować odpowiednią technikę. Po zdobyciu odrobiny wprawy cała aplikacja zajmie dosłownie chwilę. Oto jak to zrobić krok po kroku.
1. Dokładnie umyj dłonie i osusz je.
2. Następnie wyjmij soczewkę i umieść ją na opuszku palca. Soczewka powinna przybrać wypukły, półkolisty kształt. Jeśli wydaje się delikatnie wklęsła, jest ułożona niewłaściwie i trzeba przełożyć ją na drugą stronę.
3. Kiedy soczewka będzie we właściwej pozycji, należy palcami drugiej ręki rozchylić dolną i górną powiekę.
4. Spójrz w górę i umieść soczewkę na powierzchni oka poniżej tęczówki. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odruchowo nie zamknąć oczu.
5. Po tej czynności zamrugaj kilka razy, aby szkło kontaktowe prawidłowo ułożyło się na oku.
6. Gotowe. Właściwie założone soczewki powinny nie uwierać i nie sprawiać użytkownikowi żadnego dyskomfortu.

Dbaj o pielęgnację swoich soczewek


Soczewki kontaktowe o przedłużonym trybie noszenia wymagają, aby właściwie o nie dbać. Dzięki temu nie stracą swoich właściwości i będą higieniczne. Po zdjęciu szkieł koniecznie przemyj je płynem, delikatnie pocierając ich powierzchnię. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń, pyłów czy osadów białkowych. Aby je zdezynfekować, najlepiej umieść je na całą noc w płynie do soczewek i specjalnym zamykanym pojemniczku. Nigdy nie kładź się spać w soczewkach, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem wywoła to podrażnienia oczu - wyjątkiem od tej reguły są szkła kontaktowe całodobowe, w których spanie jest możliwe. Aplikując soczewki, uważaj na paznokcie, aby nie uszkodzić delikatnego tworzywa. Pamiętaj także, by stosować soczewki zgodnie z zaleceniami i nie przekraczaj czasu noszenia wyznaczonego przez producenta.
 

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.