Na Podkarpaciu złożonych zostało już 159 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń przekroczyła 62 mln zł.
ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia - informuje Wojciech Dyląg - regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

ZUS na bieżąco kieruje do klientów na PUE ZUS informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostaje też przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. Jeśli wniosek złożysz później, świadczenie wypłacimy w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.

Wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdziesz na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Również wtedy, gdy złożyłeś wniosek przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Zaloguj się na swój profil na portalu PUE ZUS i przejdź do zakładki [Dobry start] > [Szczegóły Twoich wniosków].

Świadczenie, czyli 300 zł, przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością - do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Więcej informacji uzyskać można w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.-pt.) w godz. 7.00 -18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl, we wszystkich placówkach ZUS oraz podczas e-wizyty w ZUS.

Od 3 stycznia do 5 września 2022 roku w Krośnie złożono 3789 wniosków o przyznanie świadczenia "dobry start" na 5352 dzieci. Wypłacono świadczenia na kwotę 1 435 950 zł. W tym samym czasie w powiecie krośnieńskim takich wniosków złożono 8220 na 12 063 dzieci. Wypłacono świadczeń na kwotę 3 277 200 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.