Chyba każdy z nas uwielbia się śmiać i oglądać zabawne filmy i seriale. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat tego rodzaju produkcje zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno w kinie, jak i w telewizji czy bibliotekach serwisów VOD. Ogromna ilość dostępnych produkcji sprawia jednak, że nie zawsze łatwo samodzielnie wybrać produkcję, która spełni nasze oczekiwania. Wówczas z pomocą przyjść mogą serwisy internetowe, rankingi i oceny innych użytkowników sieci. Jakie są więc najlepsze komedie w historii? Poniżej znajdziecie zarówno serialowe, jak i filmowe propozycje, które rozbawią do łez.

Filmy, które zapamiętamy na długo


Obecnie filmy nie są już jedynie formą rozrywki, której doświadczać możemy za pośrednictwem kin i telewizji. Ogromny wpływ na to ma rozwój internetu. Sieć sprawiła, że obecnie spora część z nas korzysta z oferty serwisów streamingowych i VOD, które odtwarzają wybrane przez nas materiały na życzenie (za opłatą, bez reklam w oparciu o wypożyczenie filmu czy miesięczny abonament). W ich bibliotekach i ramówkach klasycznej telewizji znajdziemy również komedie, które potrafią rozbawić nas do łez czy wzruszyć. Wśród najlepszych komedii w historii nie sposób pominąć tytułów takich jak: Pół żartem, pół serio, Forrest Gump, Nietykalni, Dyktator, Green Book, Życie jest piękne, Zwierzogród, Żywot Briana, Dzień Świstaka, Kac Vegas, Światła wielkiego miasta czy Akademia Policyjna. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się też nasze krajowe komedie. Do najlepszych zaliczyć można między innymi filmy Dzień świra, Chłopaki nie płaczą, Kiler, Seksmisja, Miś czy Kariera Nikosia Dyzmy. Warto w tym miejscu dodać, że większość z wymienionych tytułów znajdziemy w bibliotekach najróżniejszych serwisów VOD (w Polsce najwięcej do zaoferowania mają między innymi Netflix, HBO Max, Disney Plus czy Player).

Serialowe produkcje, które rozbawią nas do łez


Chętnie sięgamy nie tylko po komediowe filmy, ale też seriale, które przez wiele sezonów bawią nas i przyciągają przed ekrany. Sztandarowymi przykładami komediowych produkcji, które stały się niemal kultowe, mogą być seriale Przyjaciele, Jak poznałem waszą matkę, Teoria wielkiego podrywu, Seks w wielkim mieście, The Office czy animowane Family Guy i South Park. W tym przypadku także liczyć możemy na wiele polskich seriali, które świetnie się przyjęły i przez lata cieszyły (lub nadal cieszą) widzów telewizji i użytkowników serwisów streamingowych. Przykładami mogą być tutaj Świat według Kiepskich, Ranczo, Miodowe lata, Rodzina zastępcza, Daleko od noszy czy 13 Posterunek. W tym przypadku także liczyć możemy na to, że produkcje obejrzeć można zarówno w telewizji, jak i serwisach VOD, o których więcej przeczytać można między innymi na łamach Spokeo.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.