Życie lubi zaskakiwać - o tym wie każdy z nas. Czasami jednak taka niespodzianka może wymagać wyłożenia dodatkowych środków finansowych, którymi w danym momencie nie dysponujemy. We wspomnianej sytuacji zmuszeni jesteśmy pożyczyć konkretną kwotę.
  

Gdy na rodzinę liczyć nie chcemy, pozostaje nam zaufać placówkom, oferującym szybkie kredyty zwane chwilówkami. Ze względu na fakt, iż powyższy problem pojawia się zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie, warto na wszelki wypadek posiąść odpowiednią wiedzę w tym temacie. Poniżej prezentujemy nowoczesny sposób ubiegania się o kredyt, mechanizmy przyznawania określonej kwoty czy sprawdzania zdolności kredytowej. Zachęcamy więc do uważnej lektury.W banku czy przez internet?


Rynek pożyczkowy prężnie się rozwija, dzięki czemu oferta placówek kredytowych została poszerzona o możliwość uzyskania szybkich pieniędzy przez internet. Ponieważ wśród wielu użytkowników metoda ta wzbudza pewnie wątpliwości, postaramy się rozwiać je wszystkie. Procedura w banku jest dość skomplikowana, wymaga wypełnienia wielu dokumentów oraz odpowiadania na często niewygodne pytania konsultanta. O ile takie podejście sprawdza się przy obrocie dużymi kwotami, o tyle w przypadku niewielkich kwot, nie znajduje uzasadnienia. Pożyczka online wymaga wypełnienia wniosku, w którym należy zaznaczyć o jaką kwotę się ubiegamy oraz określić czas spłaty kredytu. Parametry te klient wprowadza sam - dostosowując spłatę do swoich możliwości finansowych. Podczas wypełniania wniosku należy mieć również przygotowany dokument tożsamości, z którego przepiszemy dane do formularza. Decyzję kredytową otrzymujemy po upływie ok. 2 minut od momentu wysłania wniosku drogą internetową. Krótki czas oczekiwania jest spowodowany wprowadzeniem w pełni zautomatyzowanego systemu oceniania zdolności kredytowej. Czynnik ludzki został w tym przypadku wyeliminowany, system jest więc sprawiedliwy, a każdy klient traktowany na równi. Po uzyskaniu pozytywnej opinii wniosku kredytowego, dalszą chęć udziału w procesie potwierdzamy przelewem z numeru konta deklarowanego we wniosku (musi to być nasz indywidualny rachunek) w wysokości 1 gr, co pozwala na uruchomienie mechanizmu wypłaty potrzebnej sumy na konto klienta. Może ona spłynąć nawet w ciągu 10 min. od zatwierdzenia danych osobowych przelewem. Terminowe spłaty kolejnych rat, zwiększają ewentualną kwotę następnej pożyczki. W przypadku, gdy deklarowany we wniosku czas spłaty zadłużenia musi ulec wydłużeniu, za dodatkową opłatą można, również drogą internetową, zmienić ten parametr.Ukryte kosztyZapytaliśmy ekspertów z kredito24 o to, czego w związku z szybkimi pożyczkami, Polacy obawiają się najbardziej. Odpowiedź jest jedna - kosztów ukrytych. Często bowiem oferty placówek, udzielających kredytów wydają się bardzo atrakcyjne. Po złożeniu wniosku okazuje się jednak, że ukryte koszty stanowią bez mała połowę wartości całego zadłużenia. Warto więc zwrócić uwagę, czy takowe nie pojawiają się w przypadku wybranej przez nas opcji.Garść przydatnych informacjiO pożyczkę może starać się każdy obywatel Polski przebywający na terenie kraju oraz legitymujący się ważnym dokumentem tożsamości. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie - otrzyma kwotę z przedziału 300 zł - 10 000 zł, którą będzie musiał zwrócić w przeciągu 7 do 30 dni. Okres spłaty można również przedłużyć na warunkach określonych przez pożyczkodawcę.