Popularność prywatnych pakietów medycznych w Polsce to zjawisko, które nie jest efektem nagłej zmiany, ale stopniowej zmiany świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Kluczowy w tym kontekście wydaje się być wygodny dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej.
Wyraźne przyspieszenie zainteresowania prywatnymi pakietami medycznymi zbieżne jest z analizami jednej z najbardziej znanych platform do zamawiania abonamentów - MedicCentre.pl. Ta, w jednym z raportów wskazała m.in., że Polacy nie traktują pakietów medycznych wyłącznie jako alternatywy dla państwowej służby zdrowia, ale - coraz chętniej - uznają je za uzupełnienie, poszerzenie możliwości w zakresie ochrony.

Skąd rosnąca popularność prywatnych pakietów medycznych?


Według danych branżowych, obecnie aż 30% dorosłych Polaków korzysta z prywatnych pakietów medycznych, co świadczy o rosnącej świadomości i wyraźnej zmianie na rynku. O ile dotychczas abonament medyczny postrzegany był jako rozwiązanie dość elitarne i trudne do spełnienia dla przeciętnego odbiorcy, obecnie ocena ta się zmienia - to m.in. efekt zdecydowanie większej dostępności pakietów również dla klasy średniej.

Zmiana ta wynika przede wszystkim z możliwości dostępu do różnorodnych badań i specjalistycznej opieki zdrowotnej. Firmy zapewniające usługi szeroko rozumianej prywatnej medycyny starają się dostosować pakiety medyczne do potrzeb różnych grup klientów. Osoby planujące założenie rodziny znajdą w ofercie badania związane z ciążą i zdrowiem dziecka, natomiast osoby cierpiące na konkretne schorzenia mają dostęp do specjalistycznych badań i wizyt u lekarzy specjalistów. Duże znaczenie odgrywa więc możliwość bezproblemowego dopasowania zakresu usług do własnej sytuacji zdrowotnej.

Rośnie zainteresowanie nie tylkko konsultacjami, ale także podstawowymi i zaawansowanymi pakietami badań. W ramach prywatnych pakietów medycznych można wykonać takie badania jak morfologia, poziom cukru we krwi, badanie moczu, badania cholesterolu, a także badania hormonów tarczycy i wiele innych. Szczególnie istotne jest również, że osoby z chorobami przewlekłymi mogą skorzystać z dedykowanych pakietów medycznych, które obejmują specjalistyczne badania laboratoryjne oraz wizyty u lekarzy specjalistów, takich jak endokrynolog, gastroenterolog, okulista, diabetolog, dietetyk, chirurg czy ortopeda.

Czas to pieniądz - szczególnie w medycynie


Analizy branży medycznej pokazują również, jak duże znaczenie dla przeciętnego odbiorcy odgrywa fakt, że świadczenia prywatne zdecydowanie przyspieszają proces leczenia. Istotną cewchą pakietów jest eliminacja długich kolejek oczekiwania. W ramach takich pakietów, pacjenci mogą skorzystać z pełnej gamy specjalistycznych badań, takich jak badanie USG, mammografia, cytologia, gastroskopia, kolonoskopia, badanie RTG.

- Warto również zauważyć, że operatorzy prywatnych pakietów idą dalej. Konsekwetnie poszerzają możliwości, które, często opcjonalnie, uzupełniają podstawowe pakiety - zauważają specjaliści MedicCentre.pl.

Przykładem mogą być propozycje związane z rehabilitacją. Za dodatkową opłatą można wykupić dostęp do specjalistycznego programu rehabilitacji, który wspomaga proces rekonwalescencji i poprawia kondycję fizyczną. To szczególnie istotne dla osób, które potrzebują rehabilitacji po operacjach, urazach czy długotrwałych schorzeniach.

Ile kosztuje dobry pakiet medyczny prywatnie?


Cena prywatnego pakietu medycznego zależy bezpośrednio od indywidualnych preferencji klienta - wobec dostępności kilkudziesięciu wariantów bezproblemowo można dobrać konkretną opcję w zależności od budżetu i schorzeń. Niezależnie od ceny warto spojrzeć na wyraźne benefity płynące z takiego rozwiązania. Przede wszystkim prywatne pakiety medyczne eliminują problem szukania lekarzy specjalistów oraz miejsc, gdzie można przeprowadzić specjalistyczne badania medyczne. Dzięki temu, pacjenci są kierowani do wybranych placówek, które posiadają umowę z firmą oferującą pakiet medyczny. Wizyta polega jedynie na udaniu się pod wskazany adres w celu wykonania odpowiednich badań. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjenci mają dostęp do pełnego zakresu badań medycznych i diagnostyki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.