Budowa stalowych hal magazynowych to proces wieloetapowy. Konstrukcje tego typu wykorzystywane są w różnych sektorach przemysłu i rolnictwa ze względu na opłacalność finansową i czasową w alternatywie do tradycyjnych obiektów murowanych. Poza samą budową ważne jest także, aby zadbać o właściwie oświetlenie, wentylację i ogrzewanie.

Od czego zacząć?


Stalowe hale magazynowe to nowoczesne obiekty, które charakteryzują się nie tylko wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, ale również estetyką i funkcjonalnością. Klient może dopasować dany projekt do swoich własnych potrzeb, a w razie potrzeby — zdemontować budynek lub go zmodyfikować.

W tak dużych i wysokich pomieszczeniach, jakimi są hale magazynowe, sporym wyzwaniem jest instalacja odpowiedniego ogrzewania. Jest ono niezbędne, aby zadbać o komfort pracowników i zapewnić optymalne warunki do np. przechowywania poszczególnych produktów. Dobrze też zainwestować w jakościową izolację termiczną, która ograniczy straty ciepła, które powstają np. przez częste otwieranie drzwi, okien lub bram.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/

Inwestycja w kurtyny powietrza


Jednym z podstawowych rozwiązań, które pomagają w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz hali magazynowej, są kurtyny powietrza. Utrudniają one zimnemu powietrzu, dostanie się do środka, co redukuje straty ciepła. W zależności od potrzeb kurtyny montowane są nad drzwiami lub z boku drzwi.

To jednak nie wszystko. Kurtyny powietrza wytwarzają specjalną barierę ochronną między wyznaczonymi pomieszczeniami o różnych temperaturach. Jest to szczególnie pomocne w przypadku pomieszczeń klimatyzowanych.

Nagrzewnice i promienniki


Innym sposobem na ogrzanie hali magazynowej są nagrzewnice i promienniki. Te pierwsze to rozwiązanie, dzięki któremu można ogrzać dość duże powierzchnie. Jednocześnie nagrzewnice są propozycją relatywnie tanią — temperatura rozprowadza się po obiekcie szybko i efektywnie. Stosuje się je przede wszystkim w dużych halach i magazynach, a także w miejscach pracy pracowników (np. warsztaty lub taśmy produkcyjne).

Alternatywą dla nagrzewnic, są promienniki. To rozwiązanie, które także cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów posiadających hale magazynowe. Dzięki promiennikom można bowiem bezpośrednio ogrzać ściany i podłogi przy jednoczesnym ogrzewaniu powietrza, dzięki czemu ciepło rozprasza się w znacznie mniejszym stopniu. Co ciekawe, promienniki znajdują też zastosowanie na dworcach i stadionach.

Termoizolacja hali magazynowej


Podczas budowy hali magazynowej warto zadbać o odpowiednią termoizolację ścian i dachu. Im mniejszy współczynnik przenikania ciepła zostanie osiągnięty, tym na lepsze efekty możemy liczyć. Pozwoli to uzyskać przyjemną temperaturę wewnątrz hali, co przełoży się na komfort pracowników, ale i nie tylko, bo właściwa termoizolacja to także znacznie niższe koszty eksploatacyjne.

Docieplanie hali magazynowej można rozpocząć od poszycia ścian z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną, styropianem lub np. poliuretanem. Wybór zależy od specyfiki hali oraz potrzeb i budżetu inwestora.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.