Dopłaty do energii elektrycznej zakończyć mają się już w połowie 2024 roku. Zamiast nich wprowadzona będzie inna forma wsparcia dla określonych odbiorców. 3 miliony domów otrzymać mogą bon energetyczny. W jakiej formie będzie on dawany?
Bony energetyczne będą kolejnym ze sposobów obniżenia rachunków za prąd, mają być skierowane w stronę rodzin, które szczególnie potrzebują wsparcia materialnego. Wsparcie ma objąć około 3 milionów gospodarstw domowych, jednak na razie nie wiadomo, o jakich dokładnie kwotach jest mowa.

Ze słów wiceministra do spraw klimatu i rolnictwa wynika, że bony mają być przyznawane W sytuacji, w której rachunki za energię są w wysokości często 30,40 procent, a nawet połowy wszystkich wydatków. Trafić też mają do rodzin wielodzietnych, gdzie zużycie jest bardzo duże. Odbiorcami mają być te gospodarstwa domowe, w których poziom wydatków na energię elektryczną znacznie przewyższa średnią.

Przy przyznawaniu bonów energetycznych pod uwagę brane mogą być progi dochodowe, wszystko jednak ma zostać sprecyzowane w projekcie ustawy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.