Planujesz regularnie uczęszczać na treningi crossfit, ale wciąż nie masz odpowiedniego obuwia, albo nie jesteś przekonany do zakupu? Odkryj powody dzięki którym dowiesz się dlaczego taki rodzaj obuwia jest niezbędny podczas Twoich treningów.
  
Korzyści z zakupu butów crossfit – poznaj je wszystkie!
Regularne uprawianie wymagającego sportu bardzo obciąża stawy i to jest jeden z wystarczających powodów dla którego warto rozważyć zakup specjalnego obuwia treningowego. Bez niego możesz narazić się na liczne kontuzje, po których niezbędna będzie wielomiesięczna rehabilitacja. Schorzenia jakie mogą Ci się przydarzyć to m.in. kontuzje stawu skokowego, zerwanie więzadeł a nawet bardzo bolesne przeciążenia mięśniowe. Właśnie z tego powodu nie warto ryzykować swojego zdrowia i wybrać najlepsze obuwie przeznaczone specjalnie do treningów crossfit. Z listy dobrych butów do crossfit należy wykreślić obuwie o cienkich i miękkich podeszwach. W takich butach nie trudno o przeciążenia, a nawet odkształcenia, które mogą być powodem wielu kontuzji. Bardzo ważna jest szerokość i wysokość obuwia treningowego, a także rodzaj cholewki. Istnieje przekonanie, że obuwie treningowe powinno być większe o pół rozmiaru od standardowego, aby zapewnić stopie nieco niezbędnej elastyczności i wygody. Natomiast buty na crossfit muszą dokładnie zabezpieczać stawy przed przeciążeniami i urazami i na tym warto się skupić szukając obuwia dla siebie.

O czym pamiętać podczas zakupów?
Buty do crossfitu przede wszystkim wyróżniają się przemyślaną konstrukcją i często tworzone są tak, aby zapobiec kontuzjom. Marka Reebok stworzyła buty treningowe z myślą o sportowcach crossfit, które wyróżniają się niskoprofilową konstrukcją i specjalną podeszwą, której guma jest odporna na ścieranie nawet przy najbardziej intensywnych treningach. Ponadto obuwie marki Reebok ma w środku specjalne wkładki, które dodatkowo chronią stopy przed kontuzjami i je amortyzują. Zapiętek w butach oraz podeszwa środkowa, która jest podwinięta wpływają na większy komfort treningu i sprawiają, że obuwie treningowe zapewnia sportowcom większą stabilność. Przy wyborze obuwia treningowego należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób buty są zaprojektowane, jakie mają usztywnienie od wewnątrz i od zewnątrz oraz z jakiego materiału są wykonane. Odpowiednie obuwie na crossfit nigdy nie powinno być zbyt miękkie i elastyczne, ponieważ może nie spełniać potrzeb podczas intensywnych treningów, a nawet zawieść swoją wytrzymałością.