Firmy taksówkarskie nie mogą narzekać na brak pracy. W ostatniej dekadzie liczba osób korzystających z usług przewozowych w Polsce wzrosła o 1/3 w stosunku do lat poprzednich. Co za tym idzie, taksówkarze mają zdecydowanie więcej pracy niż jeszcze kilka lat wcześniej. Dlatego właśnie każda osoba bezpośrednio związana z tym biznesem powinna zatroszczyć się o kompleksową ochronę dla siebie, klientów i pojazdu.

Obowiązkowe ubezpieczenia

Ubezpieczenie komunikacyjne to nie tylko chęć zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, lecz również ustawowy obowiązek każdego uczestnika ruchu drogowego. Absolutne minimum stanowi ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, w którego posiadaniu musi być każdy i za którego brak można zostać ukaranym mandatem.

Wybierając obowiązkową polisę należy kierować się przede wszystkim ceną, bowiem w każdym przypadku posiada ona ustaloną sumę gwarancyjną, która stanowi górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku szkód na osobie jest to 5 mln euro, a jeśli chodzi o szkody w mieniu - kwota ta wynosi 1 mln euro. Warto być jednak czujnym, jako że niektórzy ubezpieczyciele do OC w gratisie dodają pakiet Assistance. A przecież samo OC nie wystarczy, aby uniknąć wszelkich konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń na drodze.

Ubezpieczenia dodatkowe

Aby zabezpieczyć swój samochód oraz jego wyposażenie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem, warto dodatkowo wykupić ubezpieczenie Autocasco. AC obejmuje swoją ochroną szkody powstałe w wyniku wypadku lub kolizji z innymi pojazdami, uszkodzenia pojazdu spowodowane przez osoby trzecie lub zwierzęta, jak również takie, które pojawiły się na skutek pożaru czy wybuchu. Wspomniane wcześniej ubezpieczenie Assistance daje możliwość w każdej z wymienionych sytuacji otrzymania dodatkowo pomocy serwisowej, informacyjnej czy medycznej.

Osoby zainteresowane kompleksową ochroną powinny rozważyć inwestycję w specjalistyczny pakiet ubezpieczeń stworzony z myślą o osobach wykonujących zawód taksówkarza. Mowa o Taxi Insurance, który co prawda w Polsce jeszcze nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, ale za to na zachodzie Europy posiada je każdy taksówkarz. Pozwala on dostosować zakres ochrony do indywidualnych potrzeb taksówkarza, z uwzględnieniem jego indywidualnych oczekiwań.

Wybierając polisę, warto zwrócić szczególną uwagę na stosunek zakresu ochrony do ceny, mając na uwadze sposób, w jaki będziemy korzystać z pojazdu. Rynek ubezpieczeń obfituje w różne oferty, dlatego też każdy ma szansę znaleźć odpowiadającą mu ofertę.