We Włoszech od czasów antycznych tętniło życie i kwitła kultura. Stąd, praktycznie na każdym kroku, można znaleźć tam bezcenne zabytki i miejsca naznaczone ważnymi wydarzeniami historycznymi. Warto również pamiętać, że Włochy to takżeidealne miejsce na błogie lenistwo i wygrzewanie się w promieniach południowego słońca. Piękne plaże, ciepłe morze, zapierające dech w piersiach widoki – tak mogą wyglądać wakacje we Włoszech. Jeśli już je rozważasz, lub dopiero szukasz miejsca na wypad last minute, koniecznie poznaj nasze propozycje!

Sycylia – wulkaniczna wyspa na Morzu Śródziemnym

Osoby zainteresowane wakacjami we Włoszech i wypoczynkiem nad morzem powinny w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę Sycylię. Tę największą wyspę na Morzu Śródziemnym charakteryzuje śródziemnomorski - a nawet subtropikalny klimat. Zimy są tam łagodne, praktycznie od kwietnia do listopada świeci słońce, a temperatura powietrza w tym okresie cały czas przekracza 20 stopni Celsjusza. Pomimo tego, że Sycylia to wyspa wulkaniczna – góruje nad nią wciąż aktywna Etna – bez problemu można tam znaleźć piękne, piaszczyste plaże nad błękitnym morzem. Wieczorami można przyjemnie spędzać czas w urokliwych nadmorskich miasteczkach. Zdecydowanie warto także wybrać się na wycieczkę do stolicy wyspy – Palermo. Znaleźć tam można zabytki z czasów rzymskich, ale z naleciałościami arabskimi, a nawet normańskimi. Wikingowie podbili Sycylię około X wieku naszej ery i również pozostawili tam swój ślad.

Sardynia – wyspa 100 plaż

Sardynia to skalista wyspa, na której znajduje się ponad 100 plaż! Każdy miłośnik wygrzewania się na słońcu przy akompaniamencie szumu morza, znajdzie tam z pewnością miejsce dla siebie. Sardynia znajduje się na północny-zachód od Sycylii. Ma podobny klimat, choć najlepiej wybrać się tam między majem a październikiem. W kwietniu i listopadzie może być ciepło – powyżej 20 stopni Celsjusza – ale mogą pojawić się też opady. Sardynia to idealne miejsce na wakacje we Włoszech dla osób, które lubią obcować z dziką przyrodą. Aż 25% powierzchni wyspy zajmują parki narodowe i rezerwaty przyrody. Gdy leżenie na plaży lub przy basenie znudzi się, warto zainteresować się licznymi zabytkami, które znajdują się na wyspie – pochodzą nawet z II tysiąclecia przed naszą erą.

Kalabria – czubek włoskiego buta

Kalabria to najdalej wysunięty na południe fragment kontynentalnych Włoch. To jeden z najpiękniejszych, a dodatkowo wciąż nieodkrytych regionów tego kraju. Turyści – zupełnie niesłusznie – często omijają tę część Włoch , więc jest to idealne miejsce na wakacje we Włoszech dla osób, które cenią sobie spokój, a także lubią obcować z tradycyjną kulturą. Kalabria to również idealne miejsce dla plażowiczów – plaże są tam kameralne, ale bardzo urokliwe. W pobliżu każdej z nich prawie zawsze znajduje się niewielkie nadmorskie miasteczko, gdzie można poznać wyjątkową kulturę południowych Włoch, a także skosztować wyjątkowej kuchni – dania są tam proste, ale ze względu na jakość składników i sposób przygotowania ich smak jest niepowtarzalny.

Kampania – nie tylko Neapol

Kampania znajduje się na zachodnim wybrzeżu Włoch. To jeden z najbardziej turystycznie rozwiniętych regionów kraju. Wpływ na to ma przede wszystkim Neapol – miasto magiczne, które wielu turystów zobaczyło i z miejsca się w nim zakochało. Warto jednak pamiętać, że cała Kampania to świetne miejsce na wakacje we Włoszech i wypoczynek. Osoby, które chcą uciec od miejskiego zgiełku znajdą w Kampanii małe miejscowości i niemal dzikie plaże z minimalną liczbą innych turystów. Osoby, które będą chciały poznać i zobaczyć wyjątkowe miejsca, również będą miały ku temu szansę. To właśnie w Kampanii znajdują się między innymi słynne ruiny miasta Pompeje, które zostało w 79 roku naszej ery zniszczone w wyniku erupcji wulkanu. Kampania oferuje wszystko, co całe południe Włoch ma do zaoferowania – zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe miasta i miasteczka, a także piękne plaże oraz błękitne i ciepłe morze.

Wakacje we Włoszech – wybór należy do Ciebie

Południe Włoch to wspaniałe miejsce na wakacje. Nie sposób się tam nudzić, bez problemu można znaleźć jednak też miejsce, aby się wyciszyć i odpocząć w gorącym południowym słońcu i w otoczeniu pięknej przyrody. Warto pamiętać, że oferta wyjazdów do Włoch last minute jest szeroka (można się z nią zapoznać między innymi pod tym linkiem: https://r.pl/wlochy/last-minute), więc wakacji nie trzeba planować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Czasem lepiej postawić na spontaniczny wybór w ostatniej chwili.

Artykuł sponsorowany