Gdy nadchodzi lato większość wolnego czasu spędzamy na świeżym powietrzu i korzystamy z ładnej pogody. W przydomowym ogródku możemy robić wiele różnych rzeczy organizując rozrywkę całej rodzinie. Jednak, jakie zabawy są najlepsze na słoneczne, upalne popołudnia? Oto kilka podpowiedzi.

Chłodząca kąpiel w basenie

Kąpiel w basenie sprawia dużo radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Jeżeli kupimy odpowiednio duży zbiornik, może się w nim swobodnie kąpać cała rodzina spędzając przyjemnie swój wolny czas. To także dobry sposób na ochłodzenie się, gdy temperatura przekracza 30 st. C. Są baseny wyposażone w wygodne, dmuchane siedziska, a także takie umożliwiające pływanie i nurkowanie. W wodzie można wesoło spędzić całe popołudnie.

Drzemka na świeżym powietrzu

Lato to dobry czas na ucinanie sobie drzemek na świeżym powietrzu. Wystarczy rozłożyć na trawniku koc lub zawiesić hamak, który będzie delikatnie się kołysał przy powiewach wiatru. Wiele osób nie wyobraża sobie ogrodu bez huśtawki. Na niej także można się zdrzemnąć lub usiąść i w ciszy poczytać książkę. Jak znaleźć wystarczająco solidną, dużą i elegancką huśtawkę? Pomocna może okazać się strona najlepszerankingi.pl. W tym artykule opisano godne uwagi modele, umieszczono w nim też porady, na czym trzeba się skupić robiąc zakupy. Huśtawka w ogrodzie może z powodzeniem zastąpić zwykłą ławeczkę i z pewnością będzie ładnie się prezentować, również na tarasie.

Rowerowa wycieczka

Wycieczka rowerowa do lasu czy parku to opcja dla bardziej aktywnych osób, którym nie przeszkadza wysoka temperatura. Aktywność fizyczna wyzwala hormony szczęścia i poprawia samopoczucie, w dodatku na skutek wzmożonego wysiłku pozbywamy się nagromadzonych negatywnych emocji. Na przejażdżkę należy spakować przekąski i napoje, gdyż w upalny dzień nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Konieczne jest też zadbanie o właściwe nakrycie głowy i użycie kremu z wysokim filtrem, aby uniknąć oparzeń słonecznych.

Grillowanie

Jedzenie na świeżym powietrzu sprawia, że posiłki lepiej smakują. Grilla można rozpalić w ogrodzie, na tarasie, a także w parku czy lesie, w wyznaczonych w tym celu miejscach. Usmażone na ruszcie warzywa i mięso są nie tylko smaczne, ale i mniej kaloryczne niż te przygotowane na patelni z dużą ilością oleju. Grillowanie to okazja na spotkanie się z rodziną i przyjaciółmi.

Piaskownica lub boisko

Mając do dyspozycji dużo wolnej przestrzeni w ogrodzie możemy zorganizować dzieciom miejsce do zabawy. Może to być boisko do piłki nożnej lub piaskownica, którą sami zbudujemy. Do pracy warto zaangażować wszystkich członków rodziny, także tych najmłodszych. Początkowo budowa może nie być łatwa, ale widząc końcowy efekt bez wątpienia wszyscy domownicy będą z siebie dumni.