Armatura stanowi praktyczny element wyposażenia łazienki, ale nie oznacza to, że może być byle jaka, ponieważ wpływa na ostateczną estetykę wnętrza. Producenci oferują wiele wariantów o różnorodnej stylistyce oraz kolorystyce. Bez problemu można dopasować armaturę do każdego stylu wykończenia wnętrza.

Armatura w małej łazience - element powiększający wnętrze?

Nieduży metraż łazienki powoduje, że możliwości aranżacyjne są ograniczone. Często trzeba zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Wrażenie większej przestrzeni można uzyskać nie tylko poprzez odpowiedni wybór wykończenia ścian i podłogi, wstawienie dużego lustra i jasnych mebli – również odpowiednio dobrana armatura sanitarna potrafi zdziałać cuda. W małych pomieszczeniach trzeba zwracać szczególną uwagę, aby liczba wykorzystanych kolorów i kontrastów nie okazała się przytłaczająca. Właśnie dlatego mile widziane są nowoczesne aranżacje minimalistyczne. Jasne barwy zawsze dodają wnętrzu świeżości i przestronności. Pożądane są wszelkie powierzchnie odbijające światło, dlatego chromowana armatura zapewnia niezastąpiony efekt. Baterie w odcieniach srebra mają uniwersalny charakter i wyróżniają się ponadczasowością. Chromowane powierzchnie perfekcyjnie wpisują się w klimat łazienki urządzonej w klasyczny sposób, minimalistyczny, ale sprawdzają się również w aranżacjach w stylu skandynawskim lub glamour.

W stronę nowoczesności

Nowoczesne wnętrza to nie tylko minimalizm. Feeria form, kształtów i zastosowanych materiałów sprawia, że armatura łazienkowa doskonale uzupełnia także wnętrza high-tech i aranżacje o charakterze futurystycznym. Nowoczesne baterie są projektowane w zgodzie z duchem ekologii i oszczędności. Często spotykanym elementem wyposażenia są aerometry. Wśród rozwiązań można natknąć się na przyciski quick-stop i fotokomórki. Jednym z najpopularniejszych wariantów zapewniających oszczędność oraz komfort obsługi są baterie jednouchwytowe. W outlecie internetowym https://plusoutlet.pl dostępne są atrakcyjne modele w korzystnych cenach. Najmodniejsze pozostają proste kształty geometryczne. Można wybierać spośród prostych lub zaokrąglonych wariantów. Nieskomplikowane kształty to same korzyści, ponieważ ułatwiają dbanie o czystość w łazience.

Aranżacje łazienek w dawnym stylu - w poszukiwaniu oryginalnej armatury

Urządzając łazienkę, można wrócić do przeszłości. Pomieszczenia kąpielowe w dawnym stylu zapewniają niepowtarzalne wrażenia estetyczne. O efekcie końcowym w dużym stopniu decydują zdobienia i dodatki. Charakterystyczną cechą staromodnych łazienek są osobne kurki od ciepłej i zimnej wody. Kształt wylewki nierzadko jest wyszukany. Modele z wysoką i wydłużoną wylewką sprawdzą się doskonale. Wolnostojąca wanna coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz luksusowych i w stylu glamour, ale przede wszystkim stanowi silne odniesienie do dawnych czasów. Taka wanna na połyskujących metalem nóżkach stanowi centralny punkt łazienki. Nóżki uformowane w wyrafinowane kształty nadają wnętrzu ekskluzywnego szyku.