Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego - miasto mające duży potencjał biznesowy. Bezrobocie z roku na rok maleje i w tym momencie wynosi około 5%. Między innymi dlatego warto się zainteresować tutejszymi mieszkaniami na sprzedaż, które znajdziecie w ofercie biura nieruchomości WGN.

Co wyróżnia Rzeszów?

Jak dowiedzieć się można ze strony internetowej Biura Nieruchomości WGN, Rzeszów to miasto pełne młodych, aktywnych zawodowo osób (średni wiek mieszkańca to 40 lat). Na terenie miasta w największym stopniu rozwijają się różnego rodzaju usługi, jednakże w dużej mierze są to także przemysł i budownictwo. Zatem z powodzeniem mogą tam szukać pracy specjaliści z różnych branż.

Co więcej, Rzeszów jest bardzo dobrym miejscem na zakładanie rodziny. Rokrocznie w tutejszych szpitalach rodzi się coraz więcej dzieci. Odpowiednia infrastruktura, duża liczba żłobków i przedszkoli oraz poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa przyczyniają się do osiągania dodatniego przyrostu naturalnego. Młodzi ludzie mają tutaj dobre warunki na rozpoczęcie nowego etapu w swoim życiu.

Rzeszów to także sport, a miasto słynie szczególnie z wysokiego poziomu siatkówki. Hala Podpromie to miejsce, w którym odbywają się mecze Asseco Resovii Rzeszów – drużyny, której udało się zyskać tytuł mistrza Polski w siatkówce mężczyzn w latach: 1970-1975 i 2012-2015. Ogromne zainteresowanie meczami siatkówki sprawiło, że aktualnie trwają pracę nad powiększeniem rzeszowskiej hali sportowej. Z pewnością jest to miejsce z dużymi perspektywami na przyszłość.

Zalety życia w Rzeszowie

Rzeszów to nie tylko miejsce, które jest dobre na rozwój różnego rodzaju biznesów i łatwo w nim znaleźć pracę. Są to również piękne okoliczności przyrody i górskiego klimatu, o czym świadczy rzesza turystów rokrocznie odwiedzających to miejsce. Rzeszowianie szczególnie doceniają swoje miasto za czystość i estetykę, bardzo szeroką ofertę edukacyjną, dopasowaną do tutejszych potrzeb, stan dróg i chodników, bogatą infrastrukturę miejską i dobre zagospodarowanie placów miejskich oraz dobrze działającą służbę zdrowia. Zdecydowana większość mieszkańców uznaje Rzeszów za miasto, które jest dobrze i gospodarnie zarządzane, dzięki czemu stale i prężnie się rozwija.

Wszystkie najważniejsze usługi są łatwo dostępne, dzięki czemu można bez trudu zaspokoić tam swoje potrzeby. Ogrom ofert sprzedaży mieszkań sprawia, że nietrudno znaleźć tam odpowiednie dla siebie lokum.

Jeśli poza mieszkaniami na sprzedaż interesują Cię także nieruchomości komercyjne, sprawdź ofertę serwisu Komercja24!