Wypłaty, które trafiają do emerytów i rencistów do 25. dnia każdego miesiąca w grudniu pojawią się w ich portfelach i na rachunkach bankowych jeszcze przed świętami.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja wszystkich emerytów i rencistów.

Wysyłka pieniędzy, które rozniesie listonosz już została przekazana. Wszyscy, którzy oczekują na zasilenie rachunku bankowego muszą wiedzieć, że ZUS przekaże pieniądze do banków 23 grudnia.

- Święta Bożego Narodzenia to czas radości i spokoju spędzony w gronie rodziny. Naszym celem jest by żaden emeryt czy rencista nie miał niepotrzebnych stresów związanych z nie otrzymaniem świadczenia za ten ostatni miesiąc w roku. Stabilność finansowa daje poczucie bezpieczeństwa, a tym samym sprawia, że jesteśmy spokojni i radośni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów przekazujemy wypłatę świadczeń nieco wcześniej - informuje Wojciech Dyląg - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podkarpackiego.

ZUS informuje, że 24, 27 i 31 grudnia 2019 r. sale obsługi klientów w placówkach będą otwarte do godziny 15:00. W tych dniach konsultanci w Centrum Obsługi Telefonicznej (infolinia ZUS) będą udzielać informacji i porad telefonicznych również do godziny 15:00.