Nie ma chyba na świecie osoby, która latem nie nosi okularów przeciwsłonecznych. To gadżet, który stał się tak modny i niezbędny do życia, że towarzyszy nam praktycznie przez cały rok. Wybierając dla siebie odpowiedni model często kierujemy się estetyką, zamiast względami praktycznymi. Tymczasem okulary, nie tylko mają ładnie wyglądać i przyciemniać naszą rzeczywistość, ale mają chronić nasze oko przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości produkt, najlepiej ze szkłami polaryzacyjnymi.

Przyciemniane szybki

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko dwa kawałki ciemnego plastiku, jak może się wydawać, patrząc na letnie stragany i sklepy. Dobry produkt posiada wysoki filtr UV, który rzeczywiście chroni Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a nie tylko je przysłania. Jednak takie okulary mają jedną wadę - odbijają światło, tłumią jego dopływ i sprawiają, że widzisz niewyraźnie. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy prowadzisz samochód, a słońce odbija się w kroplach deszczu, czy w kałuży. Właśnie dlatego powinieneś mieć okulary polaryzacyjne. Ich szkła sprawiają, że promienia słońca rozdzielają się zamiast oślepiać. Przeciwsłoneczne okulary z filtrem UV i polaryzacją to najlepsze rozwiązania, po jakie możesz sięgnąć.

Masz wadę wzroku?

Jeśli na co dzień nosisz okulary lub soczewki kontaktowe o dużej mocy, wiesz czym jest nadwrażliwość na światło. Takie osoby są bardziej czułe i często skarżą się na trudności, jakie sprawia im podróżowanie w promieniach słońca, wśród śniegu. Dlatego czym prędzej powinieneś kupić sobie okulary polaryzacyjne i raz na zawsze uporać się z problemem kiepskiej widoczności na drodze.

Polaryzacja na zimę

Kiedy na ulicach pojawia się śnieg, szkła z polaryzacją mogą uratować Ci życie. Oślepiająca biel, często w połączeniu ze słońcem, po prostu skrzy się i razi, uniemożliwiając poruszanie się po drogach. Dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierowców. Dzięki okularom jest to możliwe, dlatego czym prędzej zamów swoją parę przez internet. Takie szkła przydadzą Ci się także, gdy planujesz żeglować, wędkować lub uprawiasz sporty wodne. Jeździsz zimą na nartach? Generalnie, gdy tylko znajdziesz się nad wodą lub w otoczeniu śniegu i lodu, załóż bezpieczne okulary. Twoje życie jest więcej warte niż pieniądze, które wydasz na okulary polaryzacyjne.