Koszt zakupienia polisy ubezpieczeniowej OC dla kierowcy wynosi od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych. Jeśli chcesz wykupić najtańszą polisę, pamiętaj o tym, aby sprawdzić jej koszty u wielu towarzystw. Wtedy wybranie najtańszej oferty będzie jeszcze łatwiejsze!
Dzięki polisom ubezpieczeniowym OC, czyli odpowiedzialności cywilnej ten kierowca, który wywołał szkodę, nie musi płacić za jej naprawę z własnej kieszeni. Wówczas stosowne odszkodowania wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupił on OC.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Oznacza to, że musi posiadać je każdy pojazd – nawet jeśli nie jeździ on po ulicach. Za brak ważnej polisy OC jego właścicielowi grożą wysokie kary nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), które wynoszą nawet ponad 5 tysięcy złotych!

Dzisiaj polisy OC posiada w swojej ofercie niemalże każdy ubezpieczyciel. Warto przy tym zaznaczyć, że chociaż zakres ochrony tego ubezpieczenia jest zawsze taki sam, to jednak towarzystwo ma dowolność w określeniu wysokości jego składki. Jak zatem znaleźć najtańsze OC dla siebie?

Zbliża się koniec terminu polisy OC? Wykonaj ponowną kalkulację

Wielu kierowców, którzy posiadają już wykupione ubezpieczenie OC, nie decyduje się na ponowną kalkulację polisy, tylko przedłuża ją u obecnego towarzystwa ubezpieczeniowego. To duży błąd! Dlaczego?

Koszty polisy OC zawsze kalkulowane są indywidualnie, dlatego też zmieniają się one jak w kalejdoskopie. W związku z tym obecny ubezpieczyciel, u którego kupiliśmy kiedyś korzystną polisę, wcale nie musi zaproponować nam równie dobrej ceny w tym roku. Znacznie lepsza oferta może czekać wówczas u konkurencji.

Każdy oszczędny kierowca, który chce zakupić najtańsze OC, powinien zatem pamiętać o tym, aby przed zbliżającym się terminem końca polisy wykonać kalkulację u różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Tylko wtedy może dowiedzieć się, gdzie będzie czekała na niego najbardziej korzystna oferta!

Jak sprawdzić ceny polis OC u różnych towarzystw?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w inny sposób wylicza składki ubezpieczeń OC dla swoich klientów. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy po kolei odwiedzać siedzibę każdego z nich, aby dowiedzieć się, gdzie kupimy ubezpieczenie w najniższej cenie. Teraz koszty polis można także sprawdzić za jednym zamachem w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Jak to możliwe?

Taka opcja dostępna jest dla kierowców korzystających z pomocy agentów ubezpieczeniowych. Wtedy wystarczy umówić się na spotkanie, podczas którego agent przeprowadzi analizę różnych ofert ubezpieczeniowych. Można także sprawdzić koszt we własnym zakresie – w tym celu należy skorzystać ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeń samochodowych dostępnych on-line.

W każdym z tych przypadków możliwe jest jednoczesne porównanie ofert dla wielu ubezpieczycieli – w rezultacie znalezienie najtańszej polisy jest jeszcze prostsze!

Najtańsze OC z kalkulatora internetowego – sprawdź koszty już teraz!

Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się kalkulatory ubezpieczeniowe. To specjalne serwisy internetowe, które umożliwiają własnoręczną kalkulację kosztów ubezpieczeń u wielu ubezpieczycieli jednocześnie.

Przykładowo, działający na polskim rynku kalkulator ubezpieczeń OC Porówneo.pl umożliwia dokonanie kalkulacji między innymi w poniższych towarzystwach: Link4, AXA, Aviva, Generali, MTU24, Benefia, Ergo Hestia oraz Proama.

Skorzystanie z takiego właśnie serwisu jest jednocześnie bardzo proste. Wystarczy jedynie wypisać specjalny formularz, a potem sprawdzić zaproponowane wysokości składek. Co więcej, kierowcy mają możliwość zakupienia polisy OC w wyliczonej w kalkulatorze cenie!

Najważniejsze korzyści z obliczenia OC przez kalkulator internetowy:

- wiele ofert ubezpieczycieli dostępnych w jednym miejscu

- darmowa kalkulacja bez obowiązku kupna polisy

- indywidualne wyliczenie wysokości ubezpieczenia

- znaczne obniżenie kosztów zakupu ubezpieczenia OC

- łatwa kalkulacja – serwis krok po kroku prowadzi przez formalności

- uwzględnienie uzyskanych zniżek za bezszkodową jazdę

- czytelna prezentacja ofert ubezpieczycieli

- kalkulacje można wykonać w dowolnym momencie

- możliwość sprawdzenia innych typów polis, na przykład AC, NNW

- oszczędność czasu na kalkulacji – zajmuje zaledwie parę minut

- dodatkowa pomoc agentów ubezpieczeniowych na telefon

- możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej on-line w wyliczonej cenie

Te wszystkie zalety spowodowały, że obecnie z kalkulatorów ubezpieczeniowych korzysta tak wielu kierowców. Już po kilku minutach można dowiedzieć się o proponowanych przez ubezpieczycieli kwotach składek. Można wtedy uzyskać najlepsze ceny – bez potrzeby wychodzenia z domu i to niezależne od posiadanego pojazdu, wieku czy poprzedniego ubezpieczyciela!

W związku z tym wtedy, gdy chcemy zakupić najtańsze OC, skorzystanie z kalkulatora on-line jest naprawdę dobrą decyzją. Za pomocą tego właśnie serwisu internetowego można szybko, wygodnie i dodatkowo łatwo sprawdzić wysokość składek ubezpieczeniowych on-line, a potem kupić wybraną polisę!

Udostępnij ten artykuł znajomym: