Internet to dla wielu osób podstawowe narzędzie pracy, nauki i codziennej rozrywki. Czas w sieci spędzają nie tylko dorośli, lecz także młodzież oraz dzieci. Internet domowy bez limitu zaspokoi potrzeby wszystkich członków rodziny - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Co w 100% zadowoli rodziców i ich latorośle - internet mobilny czy może internet stacjonarny, doprowadzany nowoczesną siecią światłowodową? Jaki rodzaj łącza będzie najlepszą decyzją?

Nielimitowany internet dla Twojej rodziny - mobilny czy stacjonarny?

Konsumenci, którzy przeprowadzają się w zupełnie nowe miejsce lub mają umowę, która wkrótce wygasa, stoją przed dylematem i często zadają sobie w myślach jedno pytanie - jaki internet sprawdzi się idealnie do użytku domowego: mobilny czy może stacjonarny? Mimo że internet mobilny niewątpliwie ma kilka zalet - m.in. możliwość korzystania z sieci w dowolnym miejscu, a nie tylko w domu, niepozbawiony jest też pewnych wad. Internet w smartfonie lub router z internetem mobilnym bardzo często jest limitowany - oznacza to, że po wykorzystaniu miesięcznego transferu danych w sieci mobilnej oglądanie filmów, seriali czy granie w ulubione gry jest utrudnione (ograniczenie prędkości sprawia, że video przestaje być płynne, a strony www znacznie wolniej się ładują, co jest dosyć irytujące).

Tak więc, mimo że zwykle każdy członek rodziny dysponuje własnym telefonem komórkowym i może korzystać w nim z internetu mobilnego - bardzo często ograniczenia transferowe nie zaspokajają jego wszystkich potrzeb. Sam internet mobilny to dla wielu rodzin zbyt mało. Jeśli wykonujemy w sieci znacznie więcej aktywności niż korzystanie z Facebooka, czytanie serwisów informacyjnych czy sprawdzanie poczty elektronicznej - połączenie musi być bardziej wydajne. Optymalnym wyborem będzie więc światłowodowy internet stacjonarny, który jest nielimitowany, superszybki i cechuje się doskonałą stabilnością łącza. To idealne rozwiązanie dla rodzin, które chcą stworzyć w domu sieć lokalną dla wszystkich domowników. Przykładowo UPC oferuje prędkość nawet do 1 Gb/s i instalację internetu światłowodowego za złotówkę! Osoby, który wybiorą internet UPC, dostają również pakiet kanałów TV na start oraz nowoczesny modem z silnym WiFi.

Jak wybrać szybki i niezawodny internet domowy bez limitu danych?

Wybór internetu domowego nie jest prosty, jeśli chcemy być usatysfakcjonowani, kierujmy się rozsądkiem, a nie pośpiechem. O czym pamiętać, wybierając konkretny pakiet internetowy? Na początek należy się zorientować, jakie usługi są dostępne pod naszym adresem? Czasem ograniczona infrastruktura sprawia, że nie możemy cieszyć się tym rodzajem połączenia internetowego, jakim byśmy chcieli. Chcąc wybrać najlepszą usługę internetu stacjonarnego (internetu domowego), należy też pamiętać o czynniku ekonomicznym - czy cena usługi abonenckiej odpowiada naszym założeniom i możliwościom finansowym? Z pewnością warto też porównać oferty co najmniej kilku największych operatorów. Co wziąć pod uwagę, analizując poszczególne pakiety? Najważniejsze kwestie to prędkość internetu (powinna być dostosowana do naszych potrzeb i liczby domowników). Przy 4-5 osobowej rodzinie wystarczająca będzie prędkość w przedziale 150 Mb/s - 500 Mb/s. Warto sprawdzić, czy oprócz internetu usługodawca nie oferuje też telewizji, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na zbiorczym abonamencie. Warto porozmawiać z sąsiadami lub znajomymi, którzy korzystają z internetu domowego, interesującego nas operatora i poznać ich szczere opinie (z pewnością będą znacznie bardziej obiektywne niż rekomendacje zamieszczane na forach przez anonimowe osoby).

Podsumowując, internet domowy bez limitu dostarczany światłowodem pozwala korzystać z sieci wszystkim członkom rodziny bez ograniczenia prędkości. To najlepszy wybór dla użytkowników, którzy chcą korzystać z szybkiego internetu i nowoczesnej infrastruktury za rozsądną cenę.

Udostępnij ten artykuł znajomym: