Chcesz rozłożyć płatność obowiązkowego ubezpieczenia na raty, aby nie nadwyrężać domowego budżetu? Ubezpieczyciele pozwalają na wykupienie OC na raty. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z takiej opcji sprawdź, gdzie możesz liczyć na korzystne warunki finansowania.
Ubezpieczyciele proponują OC na raty, ponieważ mają świadomość oczekiwań kierowców. Nikt nie chce płacić wysokich składek jednorazowo, gdyż jest to spory wydatek znacznie obciążający domowy budżet. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze jednak proponują wiele rat – wszystko zależy od wewnętrznej polityki firmy. Różne są też warunki finansowe, dlatego koniecznie trzeba porównać dostępne oferty.

OC na raty – dostępne, ale...
Towarzystwa ubezpieczeniowe dość sceptycznie podchodzą do możliwości rozkładania płatności na raty. Mimo że w zamian kierowca płaci nieco wyższą składkę, nie jest to opcja korzystna finansowo dla ubezpieczyciela. Dlaczego?

Warto mieć świadomość, że uregulowanie już jednej raty nakazuje firmie objąć ochroną ubezpieczeniową dany pojazd. Oznacza to, że – w razie nieopłacania kolejnej raty – samochód ma ważne ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciel nie ma prawa wypowiedzieć umowy, a więc ponosi pełną odpowiedzialność – do tego stopnia, że ma obowiązek wypłacić odszkodowanie.

Z tego powodu większość firm ubezpieczeniowych proponuje opcję płatności ratalnej, ale najczęściej w formie 2 rat – co pół roku.

Jak wybrać korzystne OC na raty?
Jeśli zależy Ci na płatności ratalnej na możliwie najkorzystniejszych warunkach, weź pod uwagę:
- wysokość składki
- opłaty naliczane za rozłożenie płatności
- liczbę dostępnych rat.

Dzięki temu znajdziesz ofertę najbardziej zbliżoną do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Pamiętaj, że OC na 4 raty oferują tylko wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe, np. MTU (przy składce powyżej 400 zł), You Can Drive (przy składce powyżej 600 zł), AXA Direct.

OC na 12 rat? To możliwe
Chcesz rozłożyć płatność na dłuższy czas? OC na raty online w rankomat.pl to rozwiązanie dedykowane właśnie Tobie. Od stycznia 2018 roku istnieje możliwość rozłożenia OC aż na 12 rat, dzięki czemu miesięczne zobowiązanie nie będzie nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Jak kupić takie ubezpieczenie? To proste: wystarczy skorzystać z kalkulatora polis, a następnie wybrać opcję rozłożenia płatności na raty. Potem nie pozostaje nic innego, jak sfinalizować transakcję – postępując zgodnie z instrukcją.