44 zawodników stanęło na starcie trzeciej edycji Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce.
W sobotę 3 czerwca odbyła się trzecia edycja Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce. Na starcie stanęło 44 zawodników, którzy mieli do pokonania trudną i wymagającą sześciokilometrową trasę.

III Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce

Wśród mężczyzn pierwszy na mecie z wynikiem 00:22:17 zameldował się Jan Rodzinka z Klubu Biegacza "Athletic" Zręcin. Drugie miejsce zajął Piotr Smolak a trzecie Adrian Mastej. Natomiast wśród pań wygrała Aneta Klocek, reprezentantka klubu KKB MOSiR Krosno. Druga na mecie była Edyta Węgrzynowska a trzecia Julita Głód.

W marszu nordic walking wśród mężczyzn najszybciej trasę pokonał Robert Janocha reprezentant klubu MUKS Podkarpacie Jedlicze. Drugi na mecie był Marcin Niżnik a trzeci Tomasz Gierlasiński. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła w marszu Agnieszka Pasieka, drugie miejsce zajęła Monika Ziemba, trzecie Krystyna Świeboda.

Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal, natomiast najlepsi zawodnicy (w zależności od kategorii) statuetki, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przed dekoracją zwycięzców odbył się pokaz Zumby.