Ponad 200 zawodników stanęło na starcie drugiej edycji biegu Św. Jana z Dukli. Zawody odbyły się w sobotę 7 lipca w Dukli.
Wzorem ubiegłego roku bieg Św. Jana z Dukli odbył się na dwóch dystansach - 5 i 15 km. Na krótszych dystansach rywalizowały również dzieci oraz młodzież.

Najszybciej 15 kilometrową trasę pokonał Paweł Smędowski z Sękowej z czasem 53 minut 48 sekund. Drugi na mecie był Ignacy Domiszewski a trzeci Tomasz Pociecha. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Łączak, przed Marią Domiszewską i Elżbietą Witek.

Bieg Św. Jana z Dukli

Krótszy, 5 kilometrowy dystans najszybciej wśród mężczyzn pokonał Szymon Zięba z Majdanu Królewskiego, drugi na mecie był Krystian Kurzydło a trzeci Arkadiusz Rajpold. Wśród kobiet triumfowała Sabina Liziś, przed Moniką Węgrzyn i Anną Skóra.

Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi z obu dystansów nagrody rzeczowe, puchary i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo najszybszy zawodnik dłuższego dystansu otrzymał nagrodę rzeczową w postaci tabletu.