W ubiegły weekend w dniach 23-24 marca na Hali Sportowej w Świerzowej Polskiej odbył się już III Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs "Taneczne Talenty" organizowany przez Studio Tańca "AT DANCE" Tomasza Berkowicza.
Konkurs ten po raz kolejny ugościł tancerzy zarówno z poprzednich edycji, jak i nowych nie tylko z kraju, ale także zza granicy. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością, co sprawia ze staje się on jednym z największych wydarzeń tanecznych w województwie podkarpackim.

Współorganizatorami wydarzenia byli Studio Tańca Podkarpacie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce.

Taneczne Talenty

Jury w składzie: Barbara Pieroń (Jastrzębie Zdrój), Andrzej Łukomski (Radom) oraz Sebastian Szul (Sanok), zarówno w pierwszy jak i drugi dzień oceniali tancerzy, pod kątem kreatywnej choreografii, umiejętności technicznych i wyrazu artystycznego, doboru repertuaru, muzyki, kostiumów, a także wykorzystywaniu innowacyjnych figur i elementów ruchowych.

W konkursie tym udział wzięli udział tancerze, m.in. z Jasła, Krosna, Biecza, Dębicy, Leżajska, Rzeszowa, Krynicy Zdrój, Jarosławia, Gorlic, Krakowa, Leska, Mielca, Nowej Dęby, Nowego Sącza, Tuchowa, a nawet ze Słowacji. Uczestnicy mieli okazje zaprezentować się w dziewięciu kategoriach tanecznych, takich jak Show Dance, Taniec Jazzowy i Taniec Współczesny, Cheerliding, Artystyczny Taniec Akrobatyczny, Urban Street Dance, Urban Street Dance Show oraz inne formy taneczne.