Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo Mszy Świętej w dniu 5 kwietnia 2020 r. (godz. 10:00) z kościoła parafialnego pw. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie
Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne.
- Zapraszam, żeby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy. Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w mszach św. i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień - zaapelował ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił, by w Niedzielę Palmową uczestniczyć w transmisjach Mszy św. i nabożeństw "Gorzkich Żali", które on-line transmituje wiele parafii.

- Możemy przygotować palmy z materiałów, które mamy w domach, mogą to być także zielone gałązki. O godz. 12:00 zapraszam do włączenia się w modlitwę "Anioł Pański" z papieżem Franciszkiem poprzez transmisje, m.in. w TVP1, Polsat, TV Trwam, Radiu Maryja i modlitwy w intencji ustania pandemii koronawirusa, za chorych, zmarłych i ich rodziny - dodał rzecznik Episkopatu Polski.

Zachęcił też, by publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma. Jak podkreślił, do fotografii można dołączyć cytaty z Pisma Świętego. Dzięki temu ma powstać +wirtualna procesja z palmami+, która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych.

Wspólnie z Parafią pw. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z niedzielnej Mszy Świętej:
(data i godzina prezentowana przez Facebook może być nieprawidłowa. Transmisja rozpocznie się w niedzielę 5 kwietnia o godz. 10:00)O godz. 16:00 rozpocznie się również transmisja na żywo z Gorzkich Żali. Transmisja dostępna będzie poprzez kanał YouTube parafii: https://youtu.be/lrlUYJtQEFc.